Každé dievča či žena sníva o tom, že bude mať nádherné dlhé, husté a zdravé vlasy, s ktorými je však na druhej strane neskutočne veľa práce. Našťastie, je mnoho vecí, ktoré môžete urobiť pre to, aby ste boli o krok bližšie ku vašej vysnívanej korune krásy.

 

Čo rozhodne NEROBIŤ!

Tesný vrkoč

Každá z nás mala aspoň raz v živote vysoký a tesný vrkoč, ktorý však niektoré dievčatá využívajú takmer denne. I keď je to extrémne pohodlné, tento druh úpravy vlasov je pre ne, ale aj pre pokožku pod nimi rozhodne nezdravý. Skúste zvoliť namiesto vysokého chvosta nízky voľnejší drdol.

Sušenie vlasov uterákom

Ďalšia vec, ktorú pravdepodobne preferuje každá druhá žena. Je dôležité vyhnúť sa sušeniu vlasov pomocou uterákov, nakoľko to poškodzuje ako korienky, tak aj končeky. Namiesto toho skúste vlasy chvíľu nechať zabalené v uteráku, potom ich vysušte studeným vzduchom a nakoniec rozčešte. Plus, skúste sa najskôr venovať končekom a až potom prejdite ku korienkom.

Neumývajte ich často

Všetky milujeme pocit čerstvo umytých vlasov, avšak táto činnosť by im každý deň výhradne uškodila. Týmto zvykom totiž odstraňujete všetky prirodzené oleje vo vašej korune krásy, ktoré ju chránia. Ak však predsa len trpíte nepríjemným pocitom, skúste použiť suchý šampón, ktorý dodá vlasom na objeme a zachová ich príjemne svieže. Navyše, pri oplachovaní šampónu či kondicionéru nikdy nepoužívajte horúcu vodu, vždy obráťte kohútik na chladnú, prípadne vlažnú. Vaše vlasy tak budú zdravšie a lesklejšie.

A naopak, čo robiť?

Pravidelné strihanie

Pri častejšom strihaní rastú vaše vlasy rýchlejšie a znižuje sa počet rozštiepených končekov, čo znamená menej zauzľovania a vypadávania. Strihaním vlasov približne každý druhý mesiac si zabezpečíte peknú, zdravú a dlhú korunu krásy.

Vyživovanie

Okrem hľadania správnych šampónov a kondicionérov je potrebné starať sa o vlasy aj zvnútra. Keď sa budete zdravo stravovať a piť dostatočné množstvo vody, vaša hriva porastie rýchlejšie. Taktiež je potrebné prijímať vitamíny, a to hlavne A, B a E, ktoré podporujú rast vlasov a taktiež vám ich pomáhajú udržať silné a leské.

Udržujte vlasy v pohodlí

Aj počas spánku sa môžete postarať o zdravie vašich vlasov. Skúste používať hlavne saténové a hodvábne vankúše – tie vám pomôžu znížiť trenie, kým sa budete v noci prehadzovať a otáčať, čím sa vyhnete ich uzleniu. Ďalšia vec, ktorú môžete skúsiť, je ich voľné upletenie, vďaka ktorému navyše získate krásne vlny.

Zdroj: allwomenstalk.com | Foto: pixabay.com