„Všetci vám povedia, že manželstvo je občas náročné, čo vám ale nepovedia je, ako je náročne a čo s tým môžete urobiť!“ Jo Piazza, americká žurnalistka a spisovateľka, sa vo svojich 43. rokoch rozhodla pozbierať rady žien z celého sveta, ktoré sa pre ňu rozrozprávali o živote v manželstve. Čo poradili autorke bestsellerov zmyselné ženy z Francúzska?

 

1. Podvádzanie sa preceňuje, buďte milenkou svojho vlastného manžela!

Podľa poukázaní Jo Piazza si len 47 % Francúzok myslí, že podvádzanie v manželstve je neodpustiteľné, aj keď v skutočnosti nie sú až také tolerantné, ako by sme si mohli myslieť. „Nezaujíma ma ak prezident spí s inou ženou, to nie je môj problém…. Dúfam ale, že môj manžel to nerobí,“ hovorí autorkina známa. Jej tajomstvo sa ukrýva v snahe udržať si vo vzťahu záujem jeden o druhého. „On ma musí každý deň zdolávať a ja sa musím každý deň snažiť, aby po mne túžil.“ Ďalší autorkin zdroj uvádza: „Nikto nechce, aby ho partner podvádzal, správaj sa ako jeho milenka a nepodvedie ťa!“

2. O svoje štastie sa postarajte vy sama!

Mnoho žien verí, že hlavnou úlohou ich partnerov je, aby ich robili šťastnými. „My (francúzske ženy) sa staráme o svoje štastie samé a nielenže veríme, že by si ženy mali ponechať vo vzťahu svoju samostatnosť, dôležité je, aby si chlapi mysleli, že sme sebavedomé a šťastné aj bez ich pomoci!“ Ak si teda vy sama pripadáte krásna, hriešna a spokojná sama so sebou, váš partner si bude myslieť to isté!

3. Nezabúdajte na flirt!

Už ste si niekedy všimli, ako sa pozerajú francúzski chlapi na svoje manželky? Aj po rokoch vzťahu, deťoch či pracovných neúspechoch sa na svoje ,,zákonité“ dívajú s trochou zvedavosti a vášne. Trik je podľa Francúzok v tom, že okolo seba neustále vytvárajú rúško tajomna. Nechajte si niektoré veci len pre seba, váš partner predsa nemusí vedieť o všetkom, čo robíte. Snažte sa s ním viac flirtovať, možno sa budete čudovať, no nakoniec to oceníte aj vy sama!

Zdroj: Vogue