Aj vám idú hore krkom tie dokonalé recepty plné zdravých vitamínov, ktoré sú však už podľa návodu jednoducho NEZREALIZOVATEĽNÉ? Pokiaľ áno, máme pre vás zopár tajných trikov od tej najpovolanejšej. Posvietili sme si totiž na jedálniček samotnej Dary Rolins!

Poznáte tie uponáhľané rána, kedy si len tak-tak stihnete umyť zuby a prebehnúť vlasy, aby ste nevyzerali ako úplne dno ľudskej spoločnosti? Nebojte sa, vôbec v tom nie ste sama a pre takéto rýchle začiatky dňa máme pre vás tip na dokonalé raňajky – môžete si ich totiž predpripraviť ešte večer!

Kaša na rýchle ráno

Do misky zmiešajte 300ml mlieka (najlepšie kokosového alebo mandľového), 2 banány a 3 polievkové lyžice chia semienok. Túto zmes následne rozmixujte a rozdeľte rovnomerne do pohárov alebo misiek, v ktorých budú počas noci „odpočívať“ v chladničke. Po prebudení stačí pridať vami zvolené druhy ovocia, orieškov či nastrúhanej čokolády a wualááá – rýchle a zdravé raňajky sú na svete.

Niečo sladké na nervy

Dostali ste chuť na niečo sladké? Napríklad taký ovocný jogurt, aký ste si vždy kupovali na raňajky, avšak dnes vám bráni vidina prehnaného cukru v jeho zložení alebo by ste radšej siahli po zdravšej voľbe? Aj v tomto prípade máme pre vás tajný trik od Dary, ktorého krása spočíva v jednoduchosti.

Stačí, ak si zakúpite biely jogurt, do ktorého následne nakrájate ľubovoľné ovocie. Túto zmes následne rozmixujte. Na záver môžete pridať zvyšok nakrájaného ovocia, oriešky, chia semienka či horkú čokoládu a máte zdravšiu verziu jogurtového pokušenia.

Pre viac receptov s Darinim rukopisom kliknite >>>SEM<<<

Cuketová pyramída

Okej, už máme za sebou zdravé raňajky, dokonca sme zďobli aj kúsok sladkého. Čím však vyplníme hlavný chod nášho dňa? Pre tieto prípady sme si pre vás pripravili cuketovú pyramídu od Dary Rolins, ktorú zvládnete ľavou-zadnou.

Na začiatok si nastrúhajte 1 stredne veľkú cuketu s 3 mrkvami. Počkajte približne 10 minút, kým pustia šťavu a následne ju z tejto zmesy vyžmýkajte a vylejte. To isté urobíme s jednou konzervou tuniaka vo vlastnej šťave. Odstránime prebytočnú šťavu a pridáme ho k nastrúhanej zelenine.

Keď to už máme hotové, pridáme 4 vajíčka, 200g múky, soľ, korenie a nezabudneme ani na majoránku. Vzniklo nám cesto, ktoré vyformujeme do placiek a následne smažíme na olivovom oleji. Opražené kolieska potom ukladáme do tvaru pyramídy, pričom medzi jednotlivé vrsty potierame 1 polievkovú lyžicu bieleho jogurtu. Vrch Darinkinho receptu zdobí pošírované vajíčko, ktoré keď praskne, zaleje placky chutným žĺtkom. Môžete pridať aj parmezán. Dobrú chuť!

Dara vydala svoj v poradí tretí diár, ktorý je plný chutných receptov

Zdroj: Diár/Rok podľa Dary | Foto: Instagram,Facebook/ Dara Rolins