Celeste Buckingham je v súčasnosti najpopulárnejšou slovenskou speváčkou, no už ani za veľkou mlákou nie je úplným nováčikom. Pred troma rokmi si v Amerike všimli jej singel ,,Run run run“, a vďaka tomu sa dostala do top trojice objavov roka v hudobných cenách Radio Disney Award. V týchto dňoch však má ešte väčší dôvod na radosť. Jej pesnička ,,Crushin´My Fairytale“ sa prebojovala do najprestížnejšej americkej hitparády, Billboard Chart! [sociallocker]

Len 20-ročná Celeste dosiahla obrovský úspech, o ktorom sa mnohým umelcom iba sníva. Rebríček Billboard je celosvetovo najprestížnejšou a najsledovanejšou americkou hudobnou hitparádou. Naša speváčka sa tak po prvýkrát ocitla po boku takých hviezd, ako Justin Bieber, Taylor Swift, Selena Gomez či Rihanna. „Neskutočne sa teším z toho, že jedna z mojich pesničiek takto nečakane prerazila v americkej hitparáde. Som vďačná za to, že mám úžasných fanúšikov, ktorí ma neustále podporujú v tom, čo robím,“ teší sa Cel. Aj keď speváčka v týchto dňoch v Európe predstavila jej najnovšiu skladbu ,,Hello“, v rebríčku zabodovala so starším singlom ,,Crushin´My Fairytale“, ktorý bol u nás predstavený už v roku 2013. Podľa aktuálnych výsledkov sa dokonca posunula z 39. miesta na 36!

2

„Pre Celeste, všetkých spolupracovníkov tu i v USA a tiež pre celú slovenskú a českú hudobnú scénu je to obrovský úspech, keďže ide pravdepodobne o historicky prvé umiestnenie nášho domáceho interpreta v jednom z TOP rebríčkov svetovo naujznávanejšej platformy BILLBOARD.COM. Konkrétne The Billboard Mainstream Top 40 Indicator Chart je rebríček zostavovaný na základe hraností skladieb hlavných referenčných rádií v USA s formátom AC (adult contemporary) a CRH (contemporary hit radio),“ vysvetľuje speváčkin manažér Lumír Mati.

My Celeste držíme palce, nech aj ďalej skvele reprezentuje našu hudobnú scénu a Slovensko. A to, že je hrdá Slovenka dokazuje aj videoklip k pesničke, ktorá žne úspech za veľkou mlákou, pretože bol celý natáčaný na našom krásnom Bojnickom zámku.

Video: Youtube | Foto: Nicole Lieskovská [/sociallocker]