Alexandra Ovečkina pozná celý svet ako tvrdého hokejistu, ktorého sa obáva snáď každý súper. Človek by si myslel, že má srdce z ľadu, no nedávno dokázal, že aj navonok drsný chlap môže oplývať poriadnou dávkou súcitu. 

Keď si Alexander v Edmontone vyrazil s kamošmi do mesta, natrafil na bezdomovca. Ten sedel na ulici iba v tenkom oblečení a kapitánovi Washingotnu ho prišlo ľúto. Hokejista preto neváhal, ihneď nabehol do najbližšieho obchodu a po chvíli šokovanému bezdomovcovi priniesol teplý kabát, sveter a čiapku.

Alexandrové srdce patrí tejto krásnej modelke

Tento šľachetný skutok zachytila majiteľka blízkej kaviarne a ihneď o ňom prostredníctvom sociálnej siete informovala celý svet. Videli sme Alexandra Ovečkina darovať jeho zimný kabát a čiapku bezdomovcovi na ulici.

Skromný Alexander sa na margo svojho šľachetného skutku vyjadril nasledovne: „To nestojí za reč. Myslím, že každý človek môže niečo urobiť. Ten chlapík bol trochu šokovaný, keď som mu tie veci priniesol. Ale myslím, že toto by urobil každý človek, nie je predsa normálne pozerať sa na muža, ktorý je v takejto zime takmer nahý.“

No my sme z Alexandra Ovečkina úplne namäko!

Zdroj: thescore.com | Foto: Instagram, Twitter, Pexels | Video: Twitter