Rodina informovala, že obľúbená hviezda strieborného plátna zomrela v pokoji vo svojom dome. Mala iba 52 rokov a vzhľadom na jej vek sa vynára množstvo otázok týkajúcich sa jej nečakaného odchodu na druhý svet. Bola herečka vážne chorá? Mala nejaké nevyriešiteľné problémy? Príčina i ďalšie okolnosti jej predčasnej smrti však zatiaľ nie sú známe.

Atraktívna americká herečka a modelka Pamela Catherine Gidley se narodila v Methuenu v štáte Massachusetts 11. júna 1965. Už v roku 1985 si podmanila svet svojim neuveriteľným pôvabom a podarilo sa jej vyhrať súťaž krásy, z ktorej si odniesla titul ,,Najkrajšie dievča sveta“. Toto víťazstvo jej následne otvorilo dvere do legendami opradeného Hollywoodu a už čoskoro zažiarila aj na striebornom plátne po boku Josha Brolina a Sherilyn Fenn v snímke Trashin. 

Práve tam si ju všimol uznávaný režisér David Lynch, ktorý bol jej krásou úplne omámený a Pamelu chcel za každú cenu obsadiť do svojho pripravovaného seriálového projektu Twin Peaks. Hoci mala v tom čase táto herečka filmové záväzky na Bahamách, bol ochotný jej platiť každých 10 dní letenku do tohto dovolenkového raja, aby mohla súčasne natáčať aj jeho projekt. Ponúkol mi úlohu a došlo ku konfliktu záujmov. David ma chcel v tej úlohe tak moc, že zaručil platbu všetkých poistných záležitostí. Lietala som z Bahám do Seattlu, zo Seattlu na Bahamy takmer každých 10 dní. Nevedela som si predstaviť, že by ma niekto tak veľmi chcel,“ spomínala herečka.

A práve úloha Teresy Banks v mysterióznom seriály Twin Peaks jej priniesla najväčšiu slávu. Odvtedy sa objavila v seriáloch PODIVNÉ NÁHODY (1995) a CHAMELEON (1996), zahrala si v komédii MAFFIÓSSO (1998) a v KRIMINÁLKE LAS VEGAS stvárnila doktorku Teri Millerovú.

Takáto krásna bola Pamela!

Nech odpočíva v pokoji!

Zdroj: mirror.co.uk, csfd.cz| Foto: Facebook, Instagram, Pixabay