Krásna a nesmierne talentovaná herečka si vychutnávala život plnými dúškami, keď do jej života udrela zákerná choroba. Vyzbrojená odvahou, optimizmom a obrovskou chuťou žiť si nad rakovinou vybojovala svoje víťazstvo. Bohužiaľ, o pár rokov neskôr sa opäť vrátila a zaútočila obrovskou silou a rýchlosťou…

A pre obľúbenú austrálsku herečku Catherine Godbold už nebolo žiadnej pomoci. Rakovina mozgu si vyžiadala tú najvyššiu daň, a tak hviezda strieborného plátna zomrela na nemocničnom lôžku obklopená svojou rodinou a priateľmi. Mala iba štyridsaťtri rokov a pred sebou ešte veľa snov, ktoré ostali nenaplnené.

Cathy, ako ju volali jej priatelia, bola vo svojej rodnej zemi veľkou hviezdou. Svojou krásou, neuveriteľným talentom a skvelými hereckými výkonmi si podmanila filmový svet. Zažiarila najmä v množstve seriálov, pričom najväčší úspech jej priniesla rola v Home and Away (1990) a The Saddle Club (2001).

Godbold bola už odmalička neuveriteľne talentovaná. Okrem toho, že sa aktívne venovala klasickému baletu a študovala herectvo, inklinovala aj k hudbe. Dokonca sa jej ako najmladšej záujemkyni v histórií prestížnej Viktoriánskej vysokej školy umenia podarilo získať aj štipendium. Táto krásna blondínka tak bola najmladšou speváčkou, ktorá bola prijatá na túto vysokú školu. Lukratívna ponuka na účinkovanie v televíznom seriáli Home and Away však jej štúdium značne skrátila.

Jej presvedčivé herecké výkony ju následne katapultovali medzi australskú hereckú elitu. Mala vynikajúce vyhliadky a veľké plány, ktoré narušila až obrovská rana, ktorá jej podlomila kolená. V roku 2007 jej totiž diagnostikovali rakovinu mozgu. Hviezda sa ihneď podrobila zložitej operácií, pri ktorej sa, našťastie, lekárom podarilo nádor odstrániť.

Nasledovali ožarovania, chemoterapia a náročná rekonvalescencia, no Cathy sa nevzdávala a takto spomínala na toto náročné obdobie: ,,Keď som zistila, že som chorá, bol to strašný šok. Bola som mladá a zdravá. Zároveň som si uvedomila, že mám oveľa lepšiu šancu ju poraziť. Chcela som sa vyliečiť a čo najskôr sa vrátiť späť do práce. Cítila som sa unavená, lebo liečba vás často zrazí na kolená. Ale verila som vo víťazstvo.“

Nad touto náročnou bitkou sa jej nakoniec podarilo zvíťaziť, no jej šťastie netrvalo dlho a zákerná choroba po takmer desiatich rokoch opäť zaútočila. V januári 2018 jej na mozgu opäť diagnostikovali nádor. Tentoraz však už boli jej možnosti obmedzené, pretože zhubný tumor sa už nedal operovať a konvenčná liečba nezaberala. Krásna herečka sa nevzdávala a i tentokrát verila, že nad rakovinou zvíťazí. Strašná choroba však bola silnejšia, postupovala neskutočne rýchlo a Cathrine jej nakoniec podľahla.

Jej otec Ross Mitchell prezradil: „Milovala zábavu a mala veľmi dobrý zmysel pre humor. Nechcela vzdať svoj boj s chorobou.“ Táto rana osudu ho zasiahla ani nie šesť mesiacov po smrti Cathininej matky. Tá zomrela tiež na rakovinu, s ktorou zápasila takmer 17 rokov.

Kathy oslňovala svet svojou krásou i dobrou náladou!

Kathy s jej matkou. Obe bojovníčky krátko po sebe podľahli rakovine

Nech odpočíva v pokoji!

Zdroj: Dailymail.com, Wikipedia | Foto: Instagram, Facebook, Pexels | Video: YouTube