Štefan ,,Itcho“ Pčelár, niekdajší účastník tretej série šou Česko-Slovensko hľadá SuperStar, už počas pôsobenia v súťaži vplýval na mnohé ženy ako magnet. Jeho mužný vzhľad v kombinácii s charizmatickým vystupovaním ho už vopred predurčovali na úspech nielen u dospievajúcich dievčat, veď jeho šarmu podľahla už na castingu aj mladá porotkyňa Ewa Farna! A hoci spevácku šou napokon nevyhral, jeho talent je neprehliadnuteľný aj dnes a spevu sa tak celkom úspešne venuje naďalej.

No ten nie je to jediné, v čom sa fešný spevák našiel! Vedeli ste, že na svojom konte má okrem úspešných singlov či albumu aj vlastnú rozprávkovú knižku? Volá sa SOFIE a je určená pre deti i dospelých. Itcho sa tak dal nielen na dráhu speváka, ale aj spisovateľa. „Prúd časov plynie. Zem a život na nej budú pokračovať aj bez nás, či tomu veríme alebo nie. Každá doba má svoj vlastný príbeh. Toto je príbeh našej doby. Skúste sa nachvíľu zastaviť, odkryť ten tajomný závoj, ktorý zakrýva vaše oči a začítajte sa do týchto slov…“ Tak týmito slovami uvádza Štefanovu knižnú prvotinu kníhkupectvo Martinus, pričom sľubuje „krásny rozprávkový príbeh o malom zvedavom dievčati, ktoré sa vydá hľadať odpovede na svoje otázky. Cestou spoznáva tajomný svet ľudských závojov, ako sú nevedomosť, závisť, či pýcha… .“

Štefan Itcho Pčelár a jeho skupina Jamestown, s ktorou vystupuje, nie sú žiadnou prvoplánovou kapelou, a preto, žiaľ, nelámu ani najvyššie priečky rádiových hitparád. Rozhodli sa pre ťažšiu cestu určenú pre náročnejšieho poslucháča, preto kolovrátkové hity v ich podaní rozhodne nečakajte. A presne taký je aj príbeh o zvedavom dievčatku určený pre tých, ktorí sa ešte nezabudli diviť svetu. Knižka SOFIE totiž v sebe nesie hlbšie posolstvo, takže hoci sa na prvý pohľad možno javí ako rozprávka pre deti, je skôr určená dospelému čitateľovi. Pokojne by sme ju mohli nazvať Malým princom na slovenský spôsob. :-)

Itcho so svojou knihou

Štefan Itcho Pčelár vydal knihu Sofie

Itcho Pčelár – Polka sveta

Zdroj/Foto: Martinus, Facebook