Tiež ste sa už ocitli v situácií, kedy ste mali dobrú náladu, no po stretnutí s kamarátkou alebo niekym blízkym ste odchádzali so sklonenou hlavou a ,,vycucaná“ z energie? Nedajte sa!

 

Závistlivec

Stretnete ich kdekoľvek, no najčastejšie ste s nimi v kamarátskom vzťahu. Bežíte celá natešená k jednej z priateliek, pretože ste plná nadšenia okamžite jej musíte povedať, čo sa vám podarilo alebo ste dostali niečo, o čom ste dlho snívali. Všetko jej vyrozprávate a ona vám na to odsekne slovami, aké ste vôbec nečakali. Neteší sa s vami, skôr len poznamená, že ona by to ,,nechcela“ alebo sa jej to ,,nepáči“, pričom dobre viete, že klame. Nenechate sa však znechutiť. Vykašlite sa na to a radšej sa s týmto typom človeka už nestretávajte. Ak je pre vás však dôležitý, nemusíte s ním úplne prerušiť vzťahy, no pri inej príležitosti už za ním nechoďte.

friends

Nervák

Najhoršie je, ak má povahu nerváka váš priamy nadriadený. Práve v tomto prípade sa ľahko môže stať, že práca, ktorá vás bavila, už nebude tak dobrá ako kedysi a vy sa do nej budete vracať ako za trest. Ak máte niekoho z blízkych, kto sa takto správa, nevšímajte si to. Ostaňte vždy pokojná a nedajte sa vyprovokovať, pretože ľudom, ktorí sú nervózni, ide hlavne o to, aby vás nahnevali, ponížili či znechutili.

Žiarlivec

Ak sa vám tento typ človeka spája najmä s partnerom, nenechajte sa zmiasť. Pokojne sa môže stať, že vaša blízka priateľka je veľmi žiarlivá. Nechce, aby ste sa kamarátili s inými ľuďmi (najmä ženami) a chce, aby ste žili len pre ňu. Vysvetlite jej, že kamarátkami ostanete, avšak vždy treba spoznávať a žiť pre viac ľudí, nielen pre jedného človeka.

Manipulátor

Hodí na vás veľké oči, smutný výraz a vy okamžite skočíte. Či je deň alebo noc, vždy keď zavolá, beriete sveter, tenisky a utekáte k nemu, aby ste mu pomohli. Manipuluje s vami, hovorí vám to každý, ale vy ste si to stále neuvedomili. Nenechajte so sebou zametať! Jednoducho vo vašom vzťahu nastavte hranice. Nemusí to byť len vaša kamarátka, môže to byť pokojne váš partner alebo niekto z rodiny. Vždy majte otvorené oči a konajte podľa vlastného úsudku.

Foto: pixabay, pexels