Najúspešnejší slovenský cyklista prežíva zvraty ako na horskej dráhe. Zatiaľ čo v športe je stále takmer bezchybný a teší sa z obrovských úspechov, v súkromnom živote je to zdá sa pravý opak. Najprv šokoval verejnosť rozpadom manželstva po pomerne krátkej dobe a teraz prekvapil úprimným priznaním o svojom synovi.

Peter Sagan sa ešte pred pár dňami tešil zo zrodu svojej novej autobiografie, v ktorej sa písalo aj o jeho vzťahu k bývalej partnerke Katke. Na jej adresu sa vyjadroval s veľkou láskou a úctou, no napriek tomu návrat k manželke neplánuje. Párik má však spolu malého synčeka Marlona, ktorý onedlho oslávi prvé narodeniny.

katarina sagan marlon syn

Z čoho má Peter Sagan strach?

Svetoznámy cyklista priznáva, že sa o svojho potomka bojí. Podľa jeho slov za to môže dnešná moderná doba, ktorá je priam pohltená najnovšími technológiami. Okrem toho vychovávať dieťa po rozchode s manželkou zrejme tiež nebude práve najľahšie. „Snívam o tom, že môj syn Marlon bude vyrastať v bezpečnom prostredí. Vychovávať dieťa, aby z neho vyrástlo niečo dobré, je mimoriadne náročné pre všetkých ľudí. S pribúdajúcim časom sa veci iba zhoršujú.“ zveril sa Sagan holandskému portálu NRC.

Chvíľku nato zašiel ešte o kúsok ďalej a otvorene dodal: „Predovšetkým chcem, aby bol šťastný, aby sám našiel svoju cestu v živote a robil to, čo ho baví. Mám z toho trochu strach, bude to náročné. Keď si predstavím všetky hrozby, ktoré číhajú na internete, drogy alebo veľa ďalších sra*iek.“ V závere sám zhodnotil, že život nie je dokonalý, no napriek všetkým nástrahám sa z neho treba pokúšať vyťažiť maximum.

peter sagan cyklista

Zdroj: cas.sk | Foto: Instagram, Facebook, YouTube