Smútok, hrôza a strach o tých najbližších! Najúspešnejšia moderátorka Adela Vinczeová si prešla náročnými chvíľami po tom, čo sa jej otec Jozef Banáš vydal na dovolenku do Mongolska. Miesto oddychu ho však čakal ťažký boj o život!

Tragédia, ktorá sa odohrala v dedine pri Ulgii, poznačila tisíce životov. Uragány a záplavy, ktoré na tomto územií zabíjali, ohrozili aj známeho slovenského spisovateľa Jozefa Banáša.

V dedine pri Ulgii bol uragán, strhol elektrické vedenie a na pumpách sa nedal čerpať benzín,“ prehovoril o náročných život ohrozujúcich chvíľach. „S pomocou všetkých svätých sme dorazili do Ulgii. Sú tu záplavy v provincii Bajan Uglij, kde je asi päťdesiat mŕtvych, podmyté cesty a domy,“ opisoval tragickú situáciu, ktorá ho poznačila na celý život.

Celá situácia mala však dobrý koniec. „Sme radi, že sme po zničených cestách došli z altajských planín do civilizácie. Ruské terénne autá a kazašskí šoféri sú zázrak. Niekedy sme nevedeli, či je pod nami cesta alebo rieka, do toho lejak a nočná tma, nebolo nám všetko jedno,“ dodal na záver.

Foto: Instagram, Twitter l Zdroj: Cas.sk