Štiavnické vrchy sú nádherné, no doplácajú na to, že Tatry majú väčší cveng. Jasné, nepokoríte tu žiadnu 2000ku, najvyšším vrchom Štiavnických vrchov je Sitno s nadmorskou výškou 1009. A presne to sľubuje veľmi príjemnú a pohodovú túru, na ktorú sa nemusíte báť zobrať ani staršie deti. Radšej šľapete do pedálov ako po zemi? Náročnejšie aj menej náročné cyklistické chodníčky potešia každého milovníka dvojkolesových mašín. Okrem toho tu na vás čakajú aj lyžiarske svahy a počas leta vás schladia tajchy. No najväčšie lákadlo nebolo ešte spomenuté. Čo to je?

 

Keď hotelu na hosťovi záleží

Najväčším lákadlom je hotel Salamandra. V krásnom prostredí Štiavnických vrchov nájdete rodinný, kongresový a zároveň športový hotel. Kombinácia, ktorá nie je vôbec typická, veľa hoteliérov sa jej bojí, pretože si nevie predstaviť, že zvládne kvalitne pokryť tieto všetky tri oblasti. Pre deti aj dospelých je pripravený hotelový wellness, squashová hala, bilardový a ping-pongový stôl, telocvičňa a aj požičovňa bicyklov. Pretože Štiavnica ponúka ideálne kopčeky, lúky a trasy pre cyklistov.

Šport aj v zime

Keď teplomery ukazujú záporné hodnoty, nemusíte byť smutný, že sa nevykúpte a ani nezačlnkujete v tajchoch. Radšej si nabrúste hrany na lyžiach a vybehnite na svah v blízkosti hotela Salamandra. Máte radšej bežky a pred sebou biely horizont? V okolí nájdete tri bežkárske trasy, kde si môžete overiť, či ste si dobre navoskovali bežky. Najdlhšia z nich je Hornohodrušský banský jarok s dĺžkou 4,8 km.

Skvelé jedlo a miesto pre teambuildingy

Hotel Salamandra je povestný svojou skvelou kuchyňou. Najväčšiu zásluhu na tom má Ľubo Herko. Keď je pre niekoho práca vášňou a zábavou, vyzerá to presne takto. Môžete si pozrieť aj jeho Live cooking show, kde vám predvedie svoje umenie na vlastné oči. Okrem toho je to ideálne miesto na konferencie, kongresy, teambuilding a firemné akcie. Navštívte hotel Salamandra a presvedčte sa, že táto jašterička v Štiavnických vrchoch je skutočne jedinečná.