Ešte je len začiatok týždňa a vy už nevládzete? Ako je to možné a čo môže byť príčinou vašej slabosti či nechuti ráno vstať z postele? Dôvodov môže byť hneď niekoľko, avšak my poznáme zopár zaručených riešení, ktoré vás naštartujú a opäť vo vás prebudia chuť do života!

Krásne ráno sa začalo, no vy už teraz nevládzete? Radi by ste toho stihli za deň vybaviť omnoho viac, ale obmedzuje vás v tom nepríjemná únava? Poznáme niekoľko jednoduchých a rýchlych trikov, ktoré sú účinné a, pozor, skutočne zaberajú! Nechajte sa inšpirovať a vyberte si to, čo je pre vás najvhodnejšie.

Nájdite si čas pre seba

Život nie je len práca! Či ste slobodná, na materskej, ale už máte deti väčšie, pokúste sa vyčleniť si každý deň polhodinku alebo aspoň 10 minút sama pre seba. Strávte čas so svojim vlastným ,,JA“, pretože aj malá pauza vám môže dobiť baterky na niekoľko hodín. Môžete ich investovať do činností, ktoré vás bavia, či už je to nakupovanie, posedenie na káve alebo jednoducho horúci kúpeľ so sviečkami.

Kontakt s prírodou

Vezmite nohy na plecia a vyberte sa do parku, poprechádzajte sa naboso po tráve a zistíte, že únava zrazu zmizla, pretože príroda má v sebe neopísateľnú moc. Zem totižto dáva energiu mocným stromom a verte tomu, že pokiaľ jej to dovolíte a poprechádzate sa po nej bez topánok, pocítite obrovský rozdiel.

Pozrite sa na svoj tanier

Či už sa chystáte na raňajky, obed, večeru alebo poobedný snack, každé jedlo, ktoré skonzumujete, by malo byť pestré! Rýchly prísun energie môžete získať s gojou, hroznom, avokádom, kešu orieškami alebo napríklad z čerstvých nepražených kakaových bôbov. Vytlačená limetka spolu s dvomi odšťavenými pomarančmi dokáže príjemne osviežiť váš deň a dodať telu kopu vitamínov.

Viacero žien trpí nedostatkom jódu, ktorý je pre život a funkciu štítnej žľazy veľmi dôležitý. Navštívte svojho lekára a nechajte si skontrolovať, či je všetko v poriadku. Pokiaľ si chcete preventívne jód doplniť z prírodných zdrojov, nájdete ho v rôznych prírodných riasach alebo ako výživové doplnky v lekárňach. Poproste však lekárnika, aby vám poradil a doporučil doplnok s čo najvyšším obsahom jódu. Množstvo dostupných a lacných prípravkov ho totižto obsahuje len minimum.

Dámy, každý deň si užívajte plnými dúškami a snažte sa vytvoriť si vo svojom živote harmóniu. Ak je niečoho priveľa, pokúste sa z toho ubrať a ak máte naopak pocit, že by ste si niečoho rady dopriali viac, vyskúšajte to. Ak zistíte, že vám to vyhovuje a je to pre vás akoby ušité na mieru, zaraďte to do vášho každodenného života. Malými krokmi dospejete k vitalite a ku krásnemu úsmevu! :)