Na telocviku ste bývali vždy posledné v rade a čoskoro vám došlo, že v basketbale určite kariéru neurobíte? Nuž, môže vás utešovať príslovie, že dobrého veľa nebýva, ako aj fakt, že ani mnohé z celebrít nevynikajú vysokou postavou.

Naštýlovejšia zúfalá manželka Eva Longoria, ikona štýlu a trendsetterka Sarah Jessica Parker, ani zmyselná Scarlett Johansson nemajú viac, ako 160 cm, a predsa medzi celebritami vyčnievajú. Ako teda docieliť, aby chýbajúce centimetre boli aj pre vás výhodou?

Kráčajte v tom, čo vás pristane

Najčastejším omylom je presvedčenie, že chýbajúce centimetre vykompenzujeme vysokými podpätkami. Či už je postava vysoká alebo nízka, základom správneho outfitu je súmernosť. Ak si nízka žena obuje topánky s príliš vysokými podpätkami, nedajbože ešte v kombinácií s platformou, katastrofa je na svete. Nech by bol zvyšok oblečenia akokoľvek skvelý, ostane z nej len nízka baba s kopytami. V praxi to znamená, že topánky by nemali mať podpätok vyšší ako 10 cm. A čím vyššia topánka, tým neutrálnejšia farba.

nizka postava cizmyTopánky by nemali nohu opticky predeľovať, takže zabudnite na hrubé remienky na členkoch a vyhábajte sa nízkym čižmám. Naopak, útlej postave lichotia vysoké čižmy.

Doplnky ako triumf

Ak ste útla, všetky mega doplnky na vás budú pôsobiť dvakrát tak veľké. Zabudnite na statement náhrdelníky, maxi shoppery, obrovské okuliare, ktoré vám zakrývajú polovicu tváre, ale aj veľké vzory. Našťastie, do módy sa vracia decentná bižutéria, ktorá vynikajúco podčiarkne vašu jemnosť. Minikabelky vám dodajú šmrnc a drobný vzor neprehluší vašu osobnosť. Veľmi vhodný je aj vertikálny vzor a monochromatický outfit či ladenie tón v tóne.

nizka postava saty

Ideálna dĺžka šiat je nad kolená. Dlhé sukne, žiaľ, pristanú vysokým ženám. Zato minisukne sú vašim esom v rukáve. Zaujať môžete aj sukňou asymetrického strihu, dlhšou na jednom boku. Zvlášť vhodný je vysoký pás, platí to pre sukne i nohavice. Noste nohavice rovného strihu, teda rozhodne nie nazbrané háremové čudá.

Účesy, účesy, ach tie účesy

Drobným ženám pristanú účesy z krátkych vlasov, no ak sa nechcete vzdať dlhej hrivy, môžete svoje vlasy využiť vo svoj prospech.

nizka postava uces

Vysoko vyčesané účesy vám opticky dodajú na výške. Váš look by mal pôsobiť jednoducho a sofistikovane, nie prekombinovane. Ak chcete upútať, stavte na jeden detail, ako je napríklad jemná výšivka, ozdobné lemovanie či zaujímavá kabelka. A posledná rada – vystrite sa!

Foto: Pinterest