Patríte k tým, ktorí na sebe v súkromí neustále počítajú fyzické nedostatky a nedokonalosti alebo ste človekom, ktorý nechá za každých okolností s úplným prehľadom vyniknúť svoje prednosti? Pochopiteľne, zlý deň máva občas každý z nás, ale ak príliš často hľadáte tú najhoršiu verziu seba samej, rovno pred svojím partnerom, je najvyšší čas prehodnotiť stratégiu!

Je to práve súkromie, kde si stanovujeme vlastné, osobné pravidlá a jedine my rozhodujeme aj o tých najmenších detailoch životných situácií, odohrávajúcich sa výhradne za dverami nášho domu. Ide o jediný sociálny priestor, kde máme v rukách kľúč od jednotlivých súkromných momentov jedine my a náš partner. A práve toto je obrovská devíza, ktorú nemálo ľudí vo svojom živote zahadzuje alebo si ju v tom najhoršom prípade ani neuvedomuje. Mnohí ľudia totiž vo svojom najosobnejšom priestore fungujú spôsobom, ktorý ich príliš zväzuje a nedáva im potom to, čo intímny priestor človeku dokáže poskytnúť. A verte, nie je toho ani náhodou málo. Je pravdou, že ani v tomto prípade sa triumfy nekonajú zadarmo a už vôbec nie na počkanie, ale rozhodne to môžete byť aj vy, pre koho sa súkromie stane tým najzásadnejším východiskovým bodom na ceste za životnou spokojnosťou a životným úspechom.

Sebavedomie je „najzvodnejšia záležitosť“, ktorú môžete svojmu partnerovi ponúknuť. Nehovoriac o tom, že ide o „súkromnú zbraň hromadného ničenia všetkých ľudských komplexov a s tým napokon aj všetkých nevydarených osobných situácií, precízne vyskladaných z ľudského neúspechu“.

Sebavedomie je „najzvodnejšia záležitosť“, ktorú môžete svojmu partnerovi ponúknuť.

Sebavedomie nie je výsadou, na ktorú vsádzajú len ľudia so solventným zázemím alebo dychvyrážajúcim vonkajším zjavom. Ste človekom, ktorý pozná svoju vlastnú hodnotu, viete ju patrične zúročiť a sebavedomie je prirodzenou súčasťou vašej osobnosti? V tom prípade máte skutočne v mnohom vyhraté! Naopak, ak vám nebola odvaha a sebapresadzovanie sa tak celkom dané do vienka, všetko je len otázka postoja k sebe samému. V mnohom totiž platí, že najprv treba začať od seba, a verte, že v tomto prípade to platí tisícnásobne. Lebo práve vy ste jedinou osobou, ktorá vám vytvorí priestor pre vaše súkromné víťazstvá.

Cesta za najosobnejšími a najintímnejšími víťazstvami nemá konkrétne súkromné trasy ani presne stanovené súradnice na mape ľudského tela a mysle. Jednoducho musíte s nemalou dávkou rafinovanosti nasledovať svoju intuíciu a veriť, že každý váš ťah na „intímny účet“ vášho partnera pripíše skóre vo váš prospech. Neexistuje totiž príťažlivejší ľudský element, ako ten, ktorý si verí. Pravda je pochopiteľne taká, že veriť si môže len ten, kto aj v najmenších detailoch pozná svojho partnera ako seba samého. Ak to s hrdosťou nemôžete prehlásiť, motiváciou vám môže byť fakt, že vzájomné poznávanie medzi mužom a ženou je tou najpríjemnejšou cestou za vytúženým súkromným šťastím.

Priznajte, koľkokrát ste okrem svojho parfumu nechali prevoňať celú vašu bytosť aj vlastnou charizmou a podmanivým sebavedomím? Koľkokrát sa vám stalo, že ste svojho partnera zviedli už pohľadom, ktorý bol sebaistou pozvánkou do vášho spoločného súkromného deja? Takýchto hravých, ale nepochybne znamenitých partnerských šifier, ktoré sú tou najvýnimočnejšou súčasťou súkromia muža a ženy, je veľa. Stačí len, ak človek kopíruje svoju intuíciu, odkrýva túžby partnera a o neopakovateľné intímne okamihy svojho života má postarané. Dajte preto priestor fantázii, kreativite a uvidíte, že váš „súkromný životný film“ tromfne aj scény z tých najvášnivejších hollywoodskych filmových trhákov. Do tých sa totiž autenticita vnáša len ťažko, pretože tie najspontánnejšie okamihy ľudskej intimity sa neodohrávajú po spadnutí klapky. Jediným bezkonkurenčným režisérom podobného súkromného diania je život a vy sami.

Pamätajte preto, trvalý úspech v súkromí si nevybudujete spoločnými večerami v luxusných reštauráciách ani obklopovaním sa materializmom od renomovaných a prestížnych konzumných značiek. Vaše súkromie nadobudne tie správne kontúry až vtedy, keď pochopíte, že váš najosobnejší sociálny priestor zasýti len vaša ženskosť. Sú to práve tie ľudské elementy, ktoré dokážete nájsť len v sebe, ktoré nekúpite nikde na svete za žiadnu cenu, a hoci ide dnes už o nedostatkovú ľudskú výbavu, potenciál pre jej vlastnenie má v sebe každý z nás.

Autor: Mia | Foto: doctorkasem.ae