Verili by ste, že Dean Cain, snáď najpríťažlivejší predstaviteľ Supermana v histórií, má už na krku päťdesiatku? Herec, ktorý sa narodil 31. júla 1966, oslávil v minulom roku polstoročnicu, no ako sa zdá, vyzerá ešte lepšie než v časoch svojej najväčšej slávy!

Americký herec Dean Cain nemal k filmovej brandži nikdy ďaleko, keďže jeho mama bola herečka a nevlastný otec filmový režisér. Na strednú školu chodil s Charliem Sheenom a na výške randil s krásnou Brooke Shields. Hoci pracoval na viacerých filmoch a seriáloch, svoju životnú rolu získal ako 27-ročný. Preslávil sa ako Superman v seriáli ,,Lois a Clark: Nové dobrodružstvá Supermana“, ktorý sme na obrazovkách mohli sledovať v rokoch 1993 – 1997. Podľa komiksovej predlohy stvárnil novinára Clarka Kenta, ktorý podľahol šarmu krásnej reportérky Lois alebo inak Teri Hatcher. Hoci mu na perfektné maskovanie stačil oblek a dioptrické okuliare, všetci sme mu to „žrali“. Prečo nie, našim najväčším problémom bola dilema, či je príťažlivejší s tenkými rámami na nose alebo bez nich. :)

Deanovou partnerkou sa na plátne stala nádherná Teri Hatcher (Lois Lane)

Dean Caine dnes

Hoci má dnes Dean už päťdesiat rokov a pribudlo mu zopár vrások aj kíl, zo šarmu mu to rozhodne neubralo. Jeho kolenápodlamujúci úsmev mu ostal práve tak ako úprimný a srdečný pohľad. Dean si svoje súkromie vždy strážil, ale vie sa, že bol zasnúbený so speváčkou Mindy McCready a s bývalou playmate Samanthou Torres má syna Christophera, ktorý sa narodil v roku 2000. Herec, ktorý sa dnes objavuje skôr v ,,béčkových“ či televíznych filmoch, vlastní ranč v Colorade, miluje country, kovbojské klobúky a svoje kone. K Deanovi Cainovi je čas milosrdný – stále je veľmi sympatický a vraj aj nezadaný!

Foto: Getty Images