Málokto má rád dni ako tieto, deficit slnka a tepla, studené dni, nohy a nos, námrazu na autách. Keď sa pozriete von z okna, najradšej by ste zaliezli do postele a prehybernovali celú jeseň a zimu.

Ponúkneme vám zopár rád ako si spríjemniť toto obdobie a vyťažiť z neho čo najviac.

Welness

Zájdite si do velnesska. Oddýchnite si vo vírivke, vypoťte zo seba všetky škodliviny v saune. Relaxujte a užívajte si atmosféru, ktorú ponúkajú. Doprajte si masáž a teplo sáun. Urobte svojmu telu dobre.

2

Dobrá kniha

Ďalším spôsobom, ako si spríjemniť chladný a tmavý deň, je dobrá kniha. Zapáľte si aromalampu či voňavú sviečku a začítajte sa do zväzku dobrej literatúry. Je to výborný spôsob akým sa môžete vytrhnúť z reality a preniesť sa do iného časopriestoru.

1

Šport

Výbornou voľbou môžu byť aj aktívnejšie a dynamickejšie činnosti. Áno, je to šport. Mnohé si poviete, že počas tohto obdobia ste rady, že vôbec vstanete do práce či školy, ale budete prekvapené čo s vami spraví niekoľko vyplavených endorfínov. Navyše, nemôžete len tak ležať pri knihe či telke každý deň. Vankúše patria pod hlavu, nie na ženské telo!

3

Prechádzky spojené s fotografovaním

Buďte všímavé. Lesy sú v tomto ročnom období nádherné. Zoberte si ruksak s termoskou teplého čaju a horalky. Všímajte si všetko naokolo. Pribaľte foťák a zachytávajte ten mix farieb, ktorý je dostupný len na jeseň.

4

Ak ste sa rozhodli, že vyskúšate aspoň niečo z ponúkanej škály, ste na dobrej ceste, ako si jeseň spríjemniť a prežiť jedinečné dni, ktoré prospejú telu aj vašej duši. Možno si teraz kladiete otázku: ,,no dobre a čo v zime?“ Naša rada znie, nezabudnite napiecť a nakúpiť v predstihu, aby ste si mohli užívať čaro zimných športov, rozprávok a čas strávený so svojimi milovanými.

Foto: Pinterest