Každý, kto sledoval prehliadky mužskej kolekcie v Miláne, určite zaregistroval chlapíka s bradou a dlhými tmavými vlasmi v bielom svetri. V tej dobe bol hlavou tímu Gucci a prezentoval „hipsterskú“ kolekciu inšpirovanú Mickom Jaggerom v 60. rokoch. Teraz 42 ročný dlhodobý zamestnanec spoločnosti a hlava dizajnu šperkov nahradil Fridu Giannini, ktorá bola kreatívnou riaditeľkou tejto značky od 2006.

Aktuálne celý svet a predovšetkým zákazníci značky Gucci očakávajú, čo nové pre nich Alessandro  prinesie. Vyžadujú nové prekvapenia, vzrušenie, inovatívne odvážne kúsky, keďže módny priemysel prahne po osviežení, hľadá nové uhly pohľadu a niečo, čím by sa znovu rozprúdila krv.

Nie je žiadnou novinkou, že značka Gucci predstavila dizajnéra pre nich pracujúceho už nejaký ten piatok. Tak to bolo aj v prípade Toma Forda, ktorý pre Gucci pracoval niekoľko rokov, kým sa stal hviezdou domu, alebo Alessandry Facchinetti, či Frida Giannini osobne. Michele bol priamo jej nástupcom v sekcií šperkov.

Alessandrova predstava, že v 21. storočí je aj šperkár vyvolený držať kľúč od celej značky sa uskutočnila. Takýmto príkladom však boli aj Maria Grazia Chiuri a Pierpaolo Piccoli u Valentina, ktorí spravili revolúciu v houte couture a mali rovnaký úspech s ready-to-wear. Taktiež Stuart Vevers bol dizajnérom tašiek v Mulberry a dnes prináša novú energiu ako do kabeliek, tak aj do oblečenia. Novým zamestnancom pre Mullberry je Johnny Coca zo Céline, rovnako z oddelenia šperkov, aby vzkriesil londýnsku značku. Z tohto celého vyplýva, že módny priemysel sa snaží oživiť tradície a priniesť inšpiráciu a novú energiu z rôznych zdrojov a častí svojho priemyslu.

Nadchádzajúci mesiac sa dozvieme, aký účel nesie dané vymenovanie nového kreatívneho riaditeľa pre značku Gucci, keďže Alessandro Michele predvedie svoju prvú kolekciu pre ženy. Ľudia kritizujú využitie neotestovaného talentu, no risk je zisk a vždy nám to môže ukázať nový smer. Michele však bude určite potrebovať na dokázanie svojho talentu viac, než len jednu kolekciu. Máme sa na čo tešiť a nepochybujeme, že v prípade úspechu budeme o Alessandrovi ešte veľa počuť.

Autor: Katarína Mydliarová/ Foto: Gucci