Stála som medzi dverami v tričku zo včerajšej noci. Bolo zničené, smradľavé a prepotené. Na nohách roztrhané silonky, na ktorých sa mi ,,očko“ ťahalo od palca k bokom. On na mňa kričal a jediné, na čo som myslela ja bolo, že by som si asi mala konečne ostrihať nechty na nohách, nech neroztrhnem ďalšie pančuchy v pondelok v práci.

Prechádzal sa po kuchyni bytu, gestikuloval, hovoril niečo o mne a mňa to v podstate vôbec nezaujímalo. Rezignovala som a tento človek, ktorý mi vzal pár týždňov života sa pre mňa stal už iba dierou a bezcenným artiklom v mojom predchádzajúcom svete. Mnohokrát ma obvinil, že som mu vzala slobodu. Vraj je muž a tento status stratil hneď ako ma spoznal, pretože sa snažil držať na uzde svoj pud prírody, kedy si môže vziať tú, ktorú chce. Jemne som sa pousmiala, keď som si predstavila ako stojí niekde v bare a myslí si, že môže mať každú, na ktorú ukáže prstom. Zjavne má pocit, že si iba rozopne nohavice a všetky slečny sa na neho vrhnú ako muchy. Tiež som sa po tisíci krát dozvedela, že som ho premenila na citlivé, duchom neprítomné dieťa, no omyl. Bez matky na telefóne sa nikdy nevedel ani vysrať a život mu skomplikovala domnienka, že je nezávislý a sebestačný.

Bolo mi zle z neho aj z predchádzajúcej noci a tak som sa otočila, poslala ho preč a šla si ľahnúť. Strhol ma za vlasy, vraj nikam nepôjdem a ešte nedohovoril. Kričal niečo o tom, že odkedy sa musel vysťahovať od frajerky, ktorá ho kvôli mne vykopla do podnájmu, jeho nočný život sa značne obmedzil a momentálne musí byť kvôli mne namočený v alkohole a cigaretovom dyme garzonky. Mne neostávalo dodať, že aj v lacnom parfume šľapiek, pardon, lacných dám. Strelil mi, akoby to pre neho bolo bežnejšie, než dýchať. Zasmiala som sa, požiadala ho, aby vypadol a začala kráčať do postele. Bol bezradný z mojej ľahostajnosti, no ja som už skutočne nemala čo i len najmenší záujem riešiť jeho sračky. V jeden deň ma miloval, druhý nenávidel a mohla som za všetky jeho duševné stavy.

Bol pre mňa známosťou asi ako hit leta. Najprv intenzívny, potom zabudnutý. Takých ako on som stretla vo svojom živote minimálne tucet. Priemerný chlap s podkopnutým sebavedomím, mizernou prácou a frajerkou, ktorá na mňa upäto žiarlila. Mne to bolo jedno. Vždy som bola slobodným človekom, ktorý sa nemienil viazať. S ,,ním“ som sa spoznala počas služobnej večere v ich hoteli, kde sme boli aj ubytovaní. S mojimi gay kolegami sme boli trošku pod parou a tak mi neostávalo iné, ako si nezáväzne zaflirtovať s čašníkom. To som ešte nečakala, že sa chytí hneď prvý, zadaný a bez akejkoľvek zábrany ma pretiahne za barovým pultom. Nevybúrený úbožiak odrastený na misionárovi si doslova a doplna užíval každý kus môjho tela a polohy.

K jeho vzťahu som sa vyjadrovať nepotrebovala. Chlap, ktorý funguje s nejakou ženou má sám vedieť odhadnúť či mu krátke vzplanutie stojí za ohrozenia momentálnej existencie. Ja, ako slobodná žena, som si iba ukojila svoju túžbu po orgazme a viac ma nezaujímalo. Nezodpovedám za nikoho skutky, iba za svoje. O tom, že nie je sám som sa dozvedela, keď mi po ,,tom“ ešte hladkal stehno a zapínal si nohavice. Vo dverách sa zjavila jeho priateľka, ktorá ma automaticky označila za ku*vu a jemu spravila scénu ako v druhoradej latinsko- americkej telenovele a vlastne.. Celkovo vyzerala nejaká rozčúlená. S dvoma promile alkoholu v krvi som sa jej snažila vysvetliť, že stres a agresia nejdú dokopy, no ona sa domáhala ,,pravdy“. Žiadna okrem tej, že ma jej, dnes už ex pretiahol, nebola. Kým som ešte stála za pultom, vzala som si balenie arašidov či čo to bolo a odišla som na izbu. Keď som sa ráno zobudila, boli rozsypané všade okolo mňa, na zemi ležalo moje oblečenie a on sa mi hral s vlasmi. Trochu ma to vydesilo, keďže cudzí chlap bol pri mojom nahom, rozbitom tele, no vstala som a odišla do sprchy. Keď som sa vrátila, pozeral nahý telku a čakal kým sa vrátim. Povedal mi, že sa s bývalou rozišiel a je na čase si užívať život. Nie som záchranca stratených duší, no užívanie sa mi celkom páči a tak sme sa niekoľkokrát stretli. Namiesto toho, aby bol rád, že má kde zasunúť, začal si ma privlastňovať. Mňa. On nemá tušenia, čo som za ženu. Neprítomná s ľadovým srdcom, modelovaná pre samostatný a gradujúci život , riziková a usporiadaná vo svojom vlastnom svete. Nemal ani toľko guráže, aby si stál za vlastnými slovami, čo ešte zvládať mňa.

Asi po mesačnej známosti občasného stretávania sa, sme na seba náhodou natrafili v bare. Usmiala som sa a pozdravila ho, no so svojou partiou známych som sa odobrala k stolu, kým on sedel sám pri bare. Šampanské tieklo potokom, tequila bola mojou najlepšou kamarátkou a netrvalo dlho, kým som sa od stola ocitla na parkete a odtiaľ na wc s krásnym, tajomným neznámym. Chceli sme sa porozprávať, no cez vášeň to nevydalo a my sme sa začali oddávať vášnivému bozkávaniu a dotykom tiel. Kým som mu stihla rozopnúť nohavice, dvere na kabínke rozrazil ,,on“, začal na nás kričať, vrazil mi a spravil presne to, čo jeho ex. Kým mu môj nový objav ručne vysvetlil, ako sa nechová k ženám, odišla som. Nemala som chuť ani silu mu vysvetľovať, že k nemu nepatrím a je iba mojou hračkou na chvíle osamote. Ešte hodinu som tancovala a taxíkom som sa odobrala domov. Chlapi sú veľmi čudní.. A to si myslia, že my nevieme žiť bez nich. Nadránom som musela ísť na wc a v tom mi niekto zazvonil pri dverách.

Stála som medzi dverami v tričku zo včerajšej noci. Bolo zničené, smradľavé a prepotené…

Spoveď mrchy I.

Foto: Pinterest