Len málokto narodený v 80-tych a 90-tych rokoch by si nepamätal na detskú spevácku hviezdu Michaelu Paštékovú. Texty piesní Mandarínka Darinka či Sprayer Frayer pozná dozaista každá z vás. Prečo sa však ikona všetkých detí vytratila zo sveta showbiznisu a ako vyzerá dnes?

Michaela Paštéková žala najväčšie úspechy v období, keď mala desať rokov. Deti ju žrali a jej piesne doslova milovali. Ktorá z vás by si nepamätala text: „Jeden pomaranč sa zaľúbil raz do Darinky mandarínky…“? Neraz sa na jej chytľavé hity spomenie i pri večierkoch alebo karaoke párty, na ktorých o dušu spievate „chytili sprayera, sprayera frajera, že písal na stenu sprejom ľúbim ťa“.

Po tom, ako vydala tri sólové albumy a získala dve zlaté platne, sa po nej vo svete showbiznisu akosi zľahla zem. Pre jej introvertnú povahu sa rozhodla z hudobnej scény odstúpiť a svoj talent rozvíjala iným smerom. Dnes už 35-ročná Michaela vyučuje na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Sama vyštudovala estetiku a dejiny výtvarného umenia a architektúry. Hoci od jej slávneho obdobia ubehlo už mnoho rokov, ľudia ju na ulici spoznávajú dodnes. Veď uznajte, výzorovo sa takmer nezmenila. Je to stále kočka!

Foto/Video: Facebook, YouTube