Na nás ženy je už odmalička vyvíjaný veľký nátlak ohľadom preferovaného výzoru. Dokonalé telá sa na nás valia z časopisov, televízii a vo veľkom už aj zo sociálnych sietí. Často si to verejnosť, ale ani my, samy, neuvedomujeme, no nátlak na dokonalý výzor smeruje aj z nás samotných. Veď s čím všetkým na svojom tele nie ste spokojná?

Neexistuje snáď žiadna žena, ktorá by bola na 100 % spokojná so svojou postavou. Každá z vás si už určite prešla ,,občasnými“ diétami, cvičením či trápením sa nad tým, čo si asi ostatní myslia o vašej postave. Ako sa na vás pozerajú, keď ste v plavkách, bruško schovávate pod voľnými vecami a šortky či minisukňu si nechcete ani za svet obliecť kvôli svojím tučným stehnám. Dokonalé modelky sa na nás valia zo všetkých strán a počas dospievania i puberty povedia deti v školách k vašej postave skutočne čokoľvek.

Aj to je dôvod, prečo začnú dievčatá nezdravo chudnúť a ak im nadšenie do diét a cvičenia vydrží, stane sa, že získajú svoju dokonalú postavu a sú naozaj štíhle. No pozor, vtedy nastane ďalší problém a zrazu ste príliš chudá! A toto je začarovaný kruh dnešnej spoločnosti. Často si to ani neuvedomujeme, no dnes sa pozrieme aj na to, ako často bývajú terčom kritiky i tie z vás, ktoré sú pre niekoho ,,príliš chudé“. Reči typu: ,,najedz sa, si ako palica, si až príliš chudá či vychrtlina,“ nepridávajú na sebavedomí žiadnej žene. Je však pravdou, že každý má iný typ postavy.

Kým niekto priberie len z pohľadu na čokoládu, iné jej zjedia kvantá a nič sa nedeje. Konzumujú koľko vládzu, nezdravo, mastne či sladko, no aj tak nepriberú ani gram. Preto chudá žena nie je nezdravá, nehladuje a výčitky, ktoré smerujú aj k takýmto typom postavy sú rovnako scestné, ako keď kritizujete postavu plnoštíhlej ženy, ktorá má jednoducho ,,plnšiu“ stavbu tela.

http://gph.is/2cJ7rJt

Povedzme si úprimne, dokonalá postava neexistuje, v spoločnosti sú o ukážkových telách len dokonalé predstavy. Dôležité je, aby sa žena cítila vo svojom tele dobre, aby bola spokojná a vyrovnaná sama so sebou i s nedostatkami, nech už sú akékoľvek. Najdôležitejšie je, aby bola každá z nás zdravá, sebavedomá a nie taká, akú nás očakáva spoločnosť! 🙂

Foto: Giphy.com