Ako to tie arabské ženy robia, že sú vždy tak tip-top s nádhernou havraniou hrivou? Gény hovoríte? Omyl – majú na to svoje triky! Táto mladá arabka sa rozhodla so svetom podeliť o ich národné tajomstvo krásy. Tak čo, ste odhodlané zo seba spraviť okúzľujúcu Šeherezádu z Tisíc a jednej noci?

 

Medová maska

Zmiešajte 3 žĺtka, 1 PL medu a 1 PL olivového oleja. Zmes použite miesto kondicionéra pre krásne vyživené vlasy. Maska stimuluje vlasové folikuly a tým pádom podporuje rast. Bojíte sa, že vám med polepí vlasy? Vďaka olivovému oleju sa to nestane. Vydržte s maskou na vlasoch aspoň 30 minút a následne opláchnite.

Špikové kosti

Teraz prichádza niečo netradičné a pre našu kultúru pomerne nechutné – špik na vlasovú pokožku! Špik je obrovským zdrojom kolagénu, čo je pre naše vlasy nedoceniteľné. DOKONALE stimuluje folikuly a vďaka tomu bude vaša hriva krásna, dlhá a hustá. Ako na to? Ohrejte špikové kosti na panvici a následne špik vylúpnite. Zmiešajte ho s kokosovým olejom (aby ste prebili zápach a zábrany vám dovolili si túto pastu aplikovať) a následne vmasírujte ku korienkom.

Arganový olej

Ďalším z arabských trikov na dokonalé vlasy je arganový olej. Možno to už neznie tak šialene ako predchádzajúci bod, no vždy ide o veľmi účinný produkt. Dajte si ale pozor, aby ste si kúpili 100 %-ný arganový olej a skladujte ho na tmavých miestach. Aplikujte ho ako kondicionér po sprche na vlhké vlasy a nevynechajte končeky.

Ružová voda

Máte dosť nepríjemne zapáchajúcich suchých šampónov, ktoré vám nechávajú bielu pomúčenú hlavu a i tak sa minú po troch použitiach? Skúste zvoliť alternatívu – ružovú vodu. Nasprejujte si ju na vlasy v prípade, že už začínajú byť mastné a vy nemáte čas na ich umytie. Voda perfektne pohltí mastnotu, pomôže vám s lupinami a navyše podporuje rast.

Olivový olej

Trápia vás rozštiepené končeky? Aplikujte si na ne miesto chemických vlasových olejov z drogérie klasický olivový! Je bohatý na vitamín E a A, použiť ho môžete aj ako vlasovú masku.

Zdroj: YouTube