Ruku na srdce, milé dámy. Nájde sa vôbec jedna jediná z vás, ktorá je na sto percent spokojná s tým, ako vyzerá? My ženy sme totiž veľmi komplikované bytosti a vždy by sme chceli mať to, čo nemáme. Ak máme rovné vlasy, chceli by sme kučery, ak máme zopár kíl navyše, chceli by sme schudnúť. Je to začarovaný kruh, vždy sa totiž nájde niečo nové, čo by sme chceli vylepšiť.

Speváčka Simona Hégerová, známa pod umeleckým menom SIMA, len pred pár dňami dostala od „fanúšika“ na sociálnej sieti nelichotivý komentár, ktorý narážal na jej chudú postavu. Sima ho však bravúrne odfajčila a urobila si z neho srandu.

Tento incident ju však doviedol k tomu, aby sa rozpísala a venovala tak všetkým ženám výstižný a trefný odkaz o tom, že nie je dôležité, ako vyzeráme, ale to, ako sa vo svojom tele cítime. Nečudujeme sa, že Simine skladby sa stávajú pomyselnými ženskými hymnami, pretože v tých slovách sa veľmi ľahko dokážu nájsť stovky žien.

„K tomuto popisu ma inšpiroval jeden včerajší komentár, ktorý som dostala od nejakého chlapca. Vraj žiadna riť, žiadne kozy… A tak sa pýtam: “No A?!” Stále hovorím, že my ženy sme klamané romantickými filmami presne tak, ako sú chlapi klamaní p*rnom. Všetky tie baby, to ako vyzerajú,… och, tá sebeckosť chcieť diktovať to, ako by mala žena či muž vyzerať. Skúsme sa nad tým zamyslieť. Vtedy zistime, že je to vlastne len TVOJ SUBJEKTÍVNY POHĽAD na toho druhého. Žijeme vo svete, kedy sa snažíme vyhovieť. Ostatným, samému sebe? Podstatné je aj tak len to, ako sa TY cítiš. Ak budem mať pocit, že som tučná, začnem cvičiť a zdravo sa stravovať. Mám pocit, že možno nie som tvarov, akých by som chcela byť, a preto sa snažím viac jesť. Ak budem chcieť veľké kozy, pôjdem si dať silikóny. SAMA SA ROZHODNEM, čo na svojom tele zmením na to, aby som sa JA v ňom cítila dobre. Každá z nás chce väčšinou to, čo nemá. Máš rovné vlasy, chceš kučery. Máš viac kíl, chceš schudnúť. Máš ich menej, snažíš sa pribrať… Tak to je :)) ale podstatné je si uvedomiť, kvôli komu sa chceme meniť. Pretože ak je to kvôli sebe a vlastnému presvedčeniu a pocitu, je to v absolútnom poriadku. Ja sa cítim dobre. Možno nie dokonalo, ale som to ja. Rob všetko preto, aby si si mohla povedať tú otrepanú frázu v znení: “SOM SO SEBOU SPOKOJNÁ”…. A to, že možno nie úplne do každého detailu, je v absolútnom poriadku… Keď sa to tomu druhému nepáči, stačí otvoriť dvere nech nájde to, po čom túži,“ vyznala sa na sociálnej sieti Instagram SIMA. A nám neostáva iné než absolútne súhlasiť! 

Zdroj/Foto: Instagram