Celým menom Solange Piaget Knowles je rovnako talentovaná ako jej staršia sestra Beyoncé. Je speváčka a skladateľka (single píše aj pre kráľovnú R&B), no okrem toho je aj modelka, herečka, matka a silná, nezávislá žena.

Solange vyrastala spolu so svojou staršou sestrou Beyoncé v Texase, kde sa ich otec živil predajom medicínskych zariadení a mama si otvorila jeden z najvychytenejších salónov krásy v okolí. Kým Bey bola v útlom veku plaché dieťa, Solo chcela už odmalička preraziť a stať sa speváčkou. V 7. rokoch začala písať vlastné skladby a v trinástich bola odhodlaná začať svoju hudobnú kariéru. V tom jej však bránili rodičia, podľa ktorých bola príliš mladá. Počas dvojročného svetového turné Destiny’s Child, v ktorom sa angažovala celá rodina, ukázala svojim rodičom, že to zvládne. Následne vydala prvý album Solo star (2003), ktorý bol kritizovaný zo všetkých strán. Po ňom si dala zopár rokov pauzu, stala sa mamou a v roku 2008 vydala ďalší album Sol-Angel and the Hadley St. Dreams, ktorý bol hodnotený úplne odlišne než ten predošlý. Žal samú chválu.

Solange

Mladšia sestra Beyoncé však nie je nastavená na súčasnú vlnu šoubiznisu a vo svojej produkcii v zásade nikdy neuvádzala svoje celé meno. Hudobne totiž odmieta byť spájaná so svojou sestrou, aj keď majú v súkromí veľmi dobrý vzťah. Vyjadrila sa k tomu niekoľkokrát vo svojich piesňach či v rozhovoroch pre rôzne magazíny, avšak napriek tomu ju verejnosť i média neustále porovnávajú s jej staršou sestrou.

V jednej zo svojich novších skladieb ,,Don’t Touch My Hair“ Solange vyjadruje svoju životnú filozofiu, nakoľko tvrdí, že je mimoriadne pyšná na svoje vlasy, ktoré podľa nej hovoria, kto sme.

Solange so svojou sestrou Beyoncé

Video: YouTube | Foto: wallpaperup.com, Twitter