Na Farme prebehol ďalší z napínavých súbojov, pričom si tentokrát zmerali sily konečne muži. Ako prvý duelant si svojho protihráča volil novopečený farmár Filip Hakl (20), ktorý sa rozhodol vyzvať kamionistu Petra Harezníka (38), čím mal v pláne rozbiť silnú trojicu hráčov – jeho, Tatianu a Michaelu. 

Napínavejší boj o postup sme doteraz zrejme nevideli. V aréne sa odohrali všetky disciplíny v poradí almanach, šikovnosť, prekvapenie, vytrvalosť a na záver silový duel. Stav bol do poslednej chvíľky vyrovnaný, čo vyvrcholilo potokmi sĺz a emócií.

Prvou úlohou ohrozených farmárov bol vedomostný duel, a teda almanach. Po dlhotrvajúcom kvíze lepšie zvládol otázky Peter, a tak si na svoje konto pripísal prvý výherný bod za stavu 1:0.

Rozstrel pokračoval v mužskej šikovnosti spočívajúcej v strieľaní prázdnych plechoviek s prakom. Miestami sa zdalo, že výhra padne tentokrát na Filipovu stranu, avšak opak bol pravdou. O ďalšom Petrovom bode rozhodla posledná zhodená plechovka, a tak zostal stav 2:0.

Pokračovaním duelu bolo prekvapenie, pričom jeho priebeh dosť pripomínal vytrvalostný súboj. Muži totižto museli v upažených rukách udržať dve hlávky kapusty (2,80kg/kus), čo dalo Petrovi s poraneným ramenom poriadne zabrať. Filip si tak prilepšil o svoj prvý bod s výsledkom 2:1.

Štvrtou v poradí bola vytrvalosť predstavujúca staré dobré hákonanie. V tomto momente sa povzbudzujúcim farmárom a televíznym divákom naskytol pohľad na poriadny mužský boj, pričom nakoniec zvíťazil Filip, zrejme i vďaka jeho trénovaniu thajského boxu. V stodole tak zostalo poriadne dusno – prišla remíza a o výhercovi rozhodla posledná disciplína.

Silový súboj spočíval v pretláčaní horiaceho koča. Obaja duelanti stratili v predchádzajúcich štyroch úlohách množstvo síl, preto netrvalo dlho, kým dostal ťažký náklad na svoju stranu práve Peter Harezník. Výhra tak padla na jeho stranu a po pár dňoch strávených na Farme odchádzal domov smutný Filip.

Silné slová po opustení šou

Po nečakanej prehre sa slzám neubránil ani sklamaný Filip. Syn známej farmárky sa tak pred zrakmi všetkých farmárov a moderátorky Evelyn rozhodol prehovoriť, pričom svoj názor vyjadril aj po odvysielaní danej časti v televízii. Poďakoval svojim fanúšikom, od ktorých získal ako jeden z mála účinkujúcich v drsnej reality šou predovšetkým pozitívne ohlasy. Jeho vyjadrenie si môžete vypočuť vo videu.

 

Foto: Facebook, TV Markíza, YouTube l Video: Streamable.com,Instagram/FilipHakl