Keďže šou Tvoja tvár znie povedome prišla v nedeľu do svojho konca, Jasmina Alagič si už konečne môže užívať voľnejšie obdobie v spoločnosti svojho snúbenca Rytmusa. Napriek tomu, že na obrazovkách vyzeralo, že moderátorke ide všetko ako po masle, v jednom z kôl sa jej naskytli ťažkosti, o ktorých doposiaľ nikto ani netušil. Mohla za ne táto choroba!

Jasminu Alagič poznáme ako veselú kopu, ktorá nemá problém vystreliť si ani sama zo seba, pričom najnovšie žne úspech vďaka spolupráci s Matejom Zrebným a Lukášom Frlajsom – moderátorka nám bravúrne a mega vtipne predviedla typy frajeriek. Málokto by preto povedal, že v súkromí ju môžu zužovať zdravotné trampoty.

Jasmina Alagic

Zdravotný problém, o ktorom verejnosť nevedela

Pre týždenník Šarm Rytmusova priateľka priznala to, čo o nej doposiaľ zrejme vedeli len najbližší – trápi ju tetánia. „Trpím tetániou. Nechcela som o tom nikomu hovoriť, lebo nemám rada šírenie paniky. Jediný, kto to z tímu Tváre vedel, bola tanečná trénerka Monika,” uviedla Jasmina. Ako sa ďalej vyjadrila, príznaky tejto choroby sa prejavili aj v Tvojej tvári, a to práve pri Britney Spears, za ktorú si zlízla najväčšiu kritiku.

„Britney bola náročná z pohľadu tanečného, mala som problém odtancovať tú choreografiu aj v teniskách, a keď som si na to išla vyskúšať štekle, ktoré som mala mať už naostro pred kamery, vôbec to nešlo. Ostala som vyvedená z rovnováhy, tá únava do toho, navyše v ten istý deň som spoznala svojho hada,” Jasmina opísala svoje číslo alá Britney. Hoci Balkánka doteraz mlčala, rozhodla sa, že chce o tomto probléme hovoriť verejne, aby pomohla osmeliť sa aj iným ľuďom bojujúcim s tetániou, ktorá sa označuje ako ochorenie vystresovaných.

K doktorovi ju prinútila ísť mama

To, že má tetániu, moderátorka zistila začiatkom tohto roka. „Ja som to zistila dosť hlúpo. Išla som s maminou do Viedne a na diaľnici som dostala tetanický šok. Išla som do mdlôb. Predstavte si, že na diaľnici šoférujete a zrazu vás toto chytí,“ šokovala slovami. Keby vraj pri nej nebola mamina, možno by mdloby odignorovala. Ako ďalej Jasmina uviedla, niekoľkokrát sa jej už stalo aj to, že nevedela chodiť, a tak ju okolie muselo podopierať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Rytmus a Jasmina

Čo je to tetánia a aké sú jej príznaky?

Ako uvádza stránka procare.sk, tetánia je syndróm zvýšenej nervovo-svalovej dráždivosti. Vedie k nej dlhodobý stres, citové vypätie, nedodržiavanie stravovacieho či pitného režimu. U pacientov trpiacich týmto syndrómom je takmer vždy sprievodným znakom zvýšenie dráždivosti centrálneho nervového systému, problémy so srdcovo-cievnym a tráviacim systémom. Ochorením trpí najmä mladšia veková kategória populácie. Častejšie sú postihnuté ženy, avšak mužských pacientov pribúda tiež čoraz viac. Príznakmi tejto choroby sú – nervozita, búšenie srdca, lapanie po dychu, pocit na odpadnutie, celková slabosť, brnenie v končekoch prstov alebo kŕče v rukách i nohách, prípadne dokonca na tvári.

Zdroj: Šarmprocare.sk| Foto: Instagram/jasmina_alagic, tvoja_tvar_znie_povedome, Rytmusking