Tragédia, ktorá sa odohrala v Púchove pri rieke Váh, otriasla a šokovala celé Slovensko. Len 17-ročná Majka z Považskej Bystrice doplatila na nerozvážne rozhodnutie a pred očami vlastnej kamáratky našla svoj koniec na dne rieky.

Po nájdení tela mladej študenky zaplavili sociálne siete nielen vyjadrenia úprimnej sústrasti, ale aj výčitky na adresu rodičov či priateľky Kary, ktorá bola na mieste činu prítomná, a takisto boli v jej krvi zistené stopy alkoholu.

Avšak viac, než neprajné komentáre nahnevaných Slovákov, bude kamarátku Karu trápiť spomienka na deň, kedy prišla o svojho blízkeho človeka. Situáciu, v ktorej sa daný deň ocitli, opísala za Karu jej dobrá priateľka, ktorá sa už nemohla prizerať na klamstvá, ktoré sa hádžu na adresu zdeptanej tínedžerky.

Majku už skoro zachránila, neboli ďaleko od brehu, keď sa to celé zvrtlo,“ prehovorila pre Nový čas. „Vymysleli sme to spolu, ale nechceli sme plávať, len sa trochu osviežiť vo vode na brehu, bolo hrozné teplo,“ opisovala minúty pred Majkinou smrťou Kara. „Keď sme už boli vo vode, tak nám napadlo, čo keby sme Váh preplávali? Nepresviedčala som ju, bol to náš spoločný nápad, ktorý budem do konca života ľutovať.“

Neskôr odhalila aj priebeh záchrany, počas ktorej takmer obetovala vlastný život pre dobro priateľky: „Neboli sme ani v polovici rieky, keď sa Majka začala topiť. Nezmizla hneď pod hladinou, ja som ju ťahala za ruku a potom som ju mala chvíľu na chrbte a stále som kričala, aby sa udržala na hladine. Až keď ma začala ponárať a dochádzal mi dych, tak som ju pustila a plávala som rýchlo k brehu. Bol to už len malý kúsok, Majka stále bojovala.“

Situácia, v ktorej sa mladé slečny ocitli po návrate z Bratislavy, ukazuje aj na aroganciu ľudí, ktorí nevládnej Kare odmietli pomôcť. „Zo všetkých síl sa pokúšala zastaviť prechádzajúce autá. No nezastalo ani jedno, obchádzali ju aj cyklisti. Všetci okolo nej prechádzali tak, akoby ju ani nevideli,“ len ťažko vysvetľuje blízky zdroj z jej okolia.

Nakoniec vyvrátila aj argument, podľa ktorého môže za Majkinu smrť čisto iba alkohol. „Nie je pravda, že dievčatá boli opité, Kara mala v krvi množstvo alkoholu, ktoré zodpovedá jednému pivu, a tieto dôkazy polícia má,“ dodala na záver.

Foto: Facebook l Zdroj: Cas.sk