Sú filmy, ktoré ženy milujú, pretože sú dobré a sú filmy, ktoré ženy milujú kvôli ich obľúbenému hercovi. A práve jeden z najväčších miláčikov ženského publika končí hereckú kariéru.

Aspoň tak vyznievajú slová Georgea Clooneyho, ktoré vyslovil v rozhovore pre periodikum The Sunday Times. Charizmatický herec ukončí svoju kariéru zrejme skôr, ako si väčšina fanúšikov, najmä fanúšičiek, myslela.

„Pozrite, hral som už dlhú dobu a viete, mám 56 rokov. Herectvo bývalo niečo, čím som platil účty, ale predal som moju spoločnosť na výrobu tequily za miliardu sku*vených dolárov. Už viac nepotrebujem peniaze,“ prezradil Clooney dôvod, prečo chce skončiť s herectvom.

George Clooney založil spoločnosť na výrobu tequily Casamigos v roku 2013 a v júni tohto roka ju predal za viac než miliardu amerických dolárov. Pre porovnanie, jedným filmom si priemerne zarobil 16,5 milióna dolárov. Populárny herec sa však zrejme z filmového prostredia nevytratí úplne. V posledných rokoch totiž presedlal na režisérsku stoličku a tomuto remeslu sa bude pravdepodobne venovať aj naďalej.

Clooney počas svojej bohatej kariéry získal obrovské množstvo ocenení, medzi nimi i Oscara za film Syriana a film Argo, na ktorom sa producentsky podieľal. Vidieť ste ho mohli vo filmoch ako Dannyho jedenástka, Braček, kde si?, Pamiatkari alebo Gravitácia.

Zdroj: Thetime.co.uk, Unilad.co.uk | Foto: Twitter