Neboli by to poslanci, keby z času na čas nevyrukovali s nejakým návrhom na zmenu, ktorá sa v konečnom dôsledku môže dotýkať väčšiny obyvateľstva. Tentokrát sa ale zdá, že ministerska školstva Martina Lubyová prišla so skutočne radikálnym nápadom.

Ako informoval portál Topky.sk, líderka v oblasti školstva len nedávno predstavila nový návrh na zrušenie povinnej výuky anglického jazyka na slovenských školách. Proti idei sa búri hlavne strana Sloboda a Solidarita, ktorej predstaviteľ označil tento krok za hrubú chybu.

Tímlíder strany SaS Branislav Gröhling sa voči tomu ohradil s tým, že v dnešnej dobe už väčšina zamestnávateľov vyžaduje od svojich uchádzačov predovšetkým dobrú znalosť angličtiny. Na druhom mieste sa nachádza nemčina, pričom ostatné jazyky predstavujú len malé percento z požadovaných schopností.

anglictina

Ministerka na svoju obranu tvrdí, že výučbu anglického jazyka nezatracuje úplne. Len by chcela, aby bola žiakom a ich rodičom poskytnutá väčšia sloboda pri výbere cudzej reči, v ktorej sa ich ratolesti túžia zdokonaliť. „Nechceme nútiť všetky deti učiť sa angličtinu ako prvý cudzí jazyk, ale aby si mohli vybrať aj z nemčiny, francúzštiny, taliančiny, španielčiny alebo ruštiny,“ vyjadrila sa Lubyová. Taktiež dodala, že cudzie jazyky by mali na školách vyučovať predovšetkým riadne kvalifikovaní učitelia, ktorých je u nás, bohužiaľ, nedostatok.

Obidve strany majú svoju pravdu, no zrušenie povinnej angličtiny by napokon mohlo priniesť aj určité nevýhody, nakoľko znalosť tohto jazyka sa dnes už pokladá za takmer samozrejmosť v mnohých oblastiach bežného života.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

anglicky jazyk

Zdroj: Topky.sk | Foto: pixabay.com, depositphotos.com