Aj tretí farmársky duel sprevádzala dráma a nečakané situácie. V historicky prvom súboji súťažiacich desiatej série sme boli svedkami úteku z Farmy či náhleho odstúpenia Kataríny Brychtovej a v tom nasledujúcom prišiel náhly zvrat v podobe kolapsu Moniky Siposovej, čo vrátilo do hry vyradené Twiinsky. Čo sa udialo tentokrát?

V duelantskej stodole sa proti sebe postavili dvaja kohúti – Ibrahim Maiga a Imrich Zambo. Prvý mužský duel však skončil skôr, než začal. Ibi, ako druhý duelant, si vybral nasledovné poradie disciplín: silová, vytrvalostná, prekvapenie, šikovnosť a na koniec vedomostný kvíz.

Silový rozstrel spočíval v pretláčaní. Koč, ktorý mal na sebe nádobu plnú plameňov, bolo potrebné dotlačiť na svoju stranu a získať farebnú vlajku. Spočiatku sa zdalo, že bod pripíše Evelyn na Imrichovu stranu, vtom však prišiel šok. Finalista z radu chudobných upustil koč tesne pred cieľom, čo využil sústredený Ibi a potiahol ho vo svoj prospech. Stav skončil 1:0 pre Maigu.

Ako druhé prišlo na rad staré známe hákovanie. Skalní diváci túto disciplínu veľmi dobre poznajú. Na ozrejmenie je ale potrebné vysvetliť, že počas tejto úlohy sú hráči vzájomne pripútaní opaskami a lanom, zatiaľ čo sa snažia dostať do svojho cieľového bodu, kde sa zaháknu a tým získajú bod.

Tesne pred odštartovaním súboja však prišiel nečekaný zvrat. Na Imrovi nebolo niečo v poriadku, čo si všimla i samotná moderátorka. Síce sa súťažiaci tváril, že je všetko okej, prezradil ho sklamaný súper. „Nie je v poriadku. Seklo ho,“ predniesol so strachom v hlase – ranený Imrich sa napriek seknutiu v chrbte rozhodol zabojovať a pustil sa do hákovania.

To bola obrovská chyba, pretože po pár sekundách skončil na zemi. Imrichovi bolo potrebné privolať záchrannú službu, ktorej asistovali dokonca aj ostatní súťažiaci reality šou. Nakoniec sa zdravotníci rozhodli, že ho presunú sanitkou do nemocnice, čo znamenal absolútny koniec nielen duelu, ale aj Imrichovho pôsobenia na Farme. Víťazom sa tak stal Ibrahim, ktorého takýto úspech vôbec netešil.

V dueli zasahovala záchranná služba

Foto: Instagram, TV Markíza l Video: YouTube