Je to potvrdené: Islamský štát sa popoludní prihlásil k tetoristickému útoku na včerajšom koncerte Ariany Grande v britskom Manchestri. O život tak prišli tínedžeri aj deti a vyše 50 ľudí je stále ranených. Nikola, ktorá v zahraničí študuje, však poskytla šokujúcu výpoveď. Dalo sa útoku zabrániť? 

Krik, plač, panika a bezvládne telá ležiace vo vstupnej hale. Noc hrôzy zažila na vlastnej koži aj študentka Nikola, ktorá v Británii študuje na The Robert Gordon University. Pre český Rádiožurnál priznala, že kontrolné zložky absolútne zlyhali!

,,Bezpečnostná prehliadka v aréne nebola žiadna, skoro nulová. Jediné, čo ich zaujímalo, aby sme pri sebe nemali vlastnú vodu, do tašiek sa nám ani nepozreli, ani neohmatali telo či pri sebe niečo nemáme,“ spomína.

,,Výbuch nastal, keď sme opúšťali koncert, päť minút na to, čo speváčka odišla z pódia. Chvíľku sa nič nedialo, potom začal krik, všetci začali panikáriť a premýšľať, kadiaľ by mohli utiecť,“ opisuje najhoršie okamihy. Vyšetrovanie a identifikácia stále pokračuje, no zo slov mladej dievčiny je jasne cítiť, že zanedbanie bezpečnosti nastalo už pri vstupnej prehliadke.

Moment výbuchu zachytili fanúšikovia vo videu

Foto: Twitter | Video: YouTube | Zdroj: rozhlas.cz/radiozurnal/