Život Petry Vajdovej zahalilo temné rúško tajomstva. Po množstve pádov spôsobených požívaním alkoholu sa slovenská herečka rozhodla podstúpiť protialkoholickú liečbu v Čechách, tam však našla omnoho viac než len nový začiatok.

Skoršie ukončenie liečby mal podľa všetkého na svedomí nový románik, ktorý si Vajdová začala s jedným z pacientov psychiatrickej liečebne v Českej Republike. Brány ústavu opustili ruka v ruke a ich prvé kroky smerovali rovno za manželkou Petrinho nového priateľa Martina. Čestvo abstinujúca herečka ale zrejme ani vo sne nečaka, že na ňu odvrhnutá žena fyzicky zaútočí, a tak sa stala terčom jej hnevu.

Útek do zahraničia

Následne sa dvojica rozhodla zbaliť si kufre a utiecť za slovenské hranice. Svoje šťastie tak hľadá v neďalekom Chorvátsku, nad čím zdvíhajú varovný prst aj odborníci. Obaja by totiž podľa slov lekárov mali do troch dní od skončenia liečby navštíviť špecialistu, ktorý by im nastavil ďalší program.

To však nie je všetko. Nad ich slnečnou dovolenkou sa našiel ďalší nečakaný mráčik, ktorý by mohol skriviť úsmev na tvári známej herečky. V divadle, kde bola pred nástupom na odvykačku zamestnaná, mala ohlásiť práceneschopnosť. „Slečna Petra Vajdová je stále práceneschopná,“ uviedla magazínu Nový Čas hovorkyňa SND Izabela Pažítková.

Pravidlá nepustia a pre abstinujúcu Petru platia rovnaké podmienky „marodky“ ako pre „bežných smrteľníkov“. Znamená to, že ak Vajdová neohlásila úradom zmenu pobytu počas obdobia „PN“, môže za romantické výlety so svojou novou láskou dostať mastnú pokutu či stratiť nárok na výplatu.

Foto: Facebook, Twitter l Zdroj: Cas.sk