Desiata jubilejná séria vidieckej reality šou sa stala terčom poriadnej kritiky. Stalo sa tak po tom, čo na schátranom statku prišlo o život ďalšie, v poradí tretie, nevinné zviera. Po usmrtení dvoch prasiatok totiž podľahol zraneniam i pštros, ktorého museli kompetentní okamžite odviezť z Farmy. Jeho život sa však napriek tomu zachrániť nepodarilo.

Po týchto nešťastných udalostiach sa na sociálnych sieťach vyvolala búrlivá diskusia, pričom sa čoraz častejšie skloňovali slová „týranie zvierat“. Mnohí dokonca v komentároch žiadali televíziu, aby zo statku odviezli i malé šteniatko kvôli obavám, že ho môže čakať podobný osud.

O týchto udalostiach nedávno informoval i nemenovaný portál, na ktorého článok sa rozhodla modro-žltá televízia ihneď zareagovať s cieľom uviesť veci na pravú mieru a očistiť tak svoje dobré meno. „Televízia Markíza toto krivé obvinenie v celom rozsahu odmieta,“ znejú slová v publikácii na ich oficiálnej stránke.

Divák síce videl dramatické a smutné chvíle, keď zahynuli na Farme dve prasiatka a boj s chorobou prehral aj pštros. Nevideli však všetko, čo sa dialo za kamerami,“ vysvetľujú situáciu kompetentní, pričom vypichli i fakt, že za zranenú nohu pštrosa nemohol žiaden z prítomných účinkujúcich.

Pre viac správ z aktuálneho diania SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK! Nájdete ho >>>TU<<<

V prípade mŕtvych prasiatok sa ohrádzajú vyjadreniami veterinárov, podľa ktorých je bežné, že prasnica svoje mladé občas priľahne. Celé vyjadrenie Markízy si však môžete prečítať po kliknutí >>>SEM<<<, kde v ich článku nájdete kompletné vyjadrenie.

Zdroj: Markiza.sk | Foto: Facebook/Farma