Jedna z najznámejších kozmetických firiem súčasnosti nezažíva práve najlepšie obdobie. Môže za to len pársekundový reklamný spot, ktorý bol zverejnený na sociálnych sieťach a medzi užívateľmi vyvolal veľkú vlnu kritiky. Žeby si značka Dove, ktorá roky prezentuje prirodzenú krásu, natrvalo poškodila svoju povesť?

Kozmetickú značku Dove pozná takmer každá žena a vo svete sa teší mimoriadnej obľube. Je tomu však iba zopár dní, čo sa na sociálnej sieti Facebook objavilo ,,Gifko“, ktoré môže vážne poškodiť jej dobrú povesť. V krátkej reklame sa žena tmavšej pleti po použití sprchového gélu jednoducho vyzlečie z trička, pričom sa zmení na belošku v bledom odeve. Na spoločnosť sa začala takmer okamžite valiť kritika doslova zo všetkých strán, pričom bola niekoľkokrát obvinená z rasizmu. Kozmetická firma sa však bráni, že krátke video Dove Body Wash je oslavou rozmanitosti každej ženy. Značka si 13 rokov buduje imidž na kampani „Real Beauty“ (Skutočná krása), pričom prezentuje, že ženy sú nádherné bez ohľadu na vek, hmotnosť, výšku, etnickú príslušnosť, farbu vlasov či očí.

„Obrázok, ktorý sme nedávno zverejnili na Facebooku, nesplnil zásadu predstavovať ženy inej rasy ohľaduplne,“ uviedol hovorca Dove na Twitteri. „Hlboko sa ospravedlňujeme za urážku, ktorú sme spôsobili.“ Spoločnosti nehrá do karát najmä fakt, že nešlo o jej prvý  prešľap. V roku 2011 sa Dove musel ospravedlňovať za reklamu na VisibleCare, keď sa po použití sprchového gélu zdala pokožka ženy tmavej pleti ,,krajšia“ – belšia. V roku 2012 znova čelila kritike za to, že jej hydratačné telové mlieko propaguje krásnu „normálnu až tmavú pleť“.

Zdroj: usatoday.com | Video: Twitter