Nedávno sme vám priniesli dôkaz, že zázraky sa naozaj stávajú, keď sa Slovenke Laure podarilo stretnúť so svojím idolom – hercom T. J. Thynea, známym zo seriálu Kosti. Krátko nato nám však sánka spadla opäť, tentokrát pri dievčati s Downovým syndrómom, ktorému sa splnil sen. Vyhralo súťaž krásy.

Ľudia s Downovým syndrómom to v živote nemajú ľahké. Pre inakosť sa od útleho detstva stretávajú s posmeškami či šikanou. Preto sa pri svojich rovesníkoch často cítia menejcenní, čo im spôsobuje smútok. Rovnaké pocity prežívala aj Kate Grant.

Najprv sa jej smiali, teraz sa smeje ona

Kate od 13-tich rokov túžila stať sa modelkou, avšak pochopenie pre svoj sen u nikoho nenašla. Práve naopak, decká z jej okolia si z nej robili srandu. Teraz sa im môže do tváre smiať ona. 19-ročná blondínka sa totiž stala kráľovnou krásy v súťaži Teen Ultimate Beauty Of The World, do ktorej sa mohli prihlásiť dievčatá z celého sveta, pričom na výške či váhe nezáležalo. Súťaž bola ale rozdelená do troch kategórií – deti, tínedžeri a dospelí nad 20 rokov.

Splnený sen

Pre dievčinu bol už šok len to, že sa napriek svojej diagnóze, pri ktorej jej lekári kedysi vraveli, že nebude vediet samostatne čítať ani rozprávať, dostala do užšieho výberu štyridsiatich kandidátok – v živote by jej nenapadlo, že by súťaž mohla vyhrať. „Môj sen sa stal skutočnosťou. Tým snom bolo ukázať všetkým, a najmä rovnako postihnutým ľuďom, ako som ja, že aj oni majú šancu, a inšpirovať ich, aby si verili,“ prezradila dojatá Kate.

Kate Grant

Zdroj: belfastlive.co.uk | Foto: Instagram, Facebook