Vrátiť sa do detských čias a zažiť bezstarostnosť, čistú a úprimnú radosť je príťažlivé v každom veku. Veď kto by nechcel aspoň trošku vypnúť a oddýchnuť si či zrelaxovať?

Čo evokuje detstvo viac než hojdačka? V Turecku si povedali, že práve z tejto jednoduchej a nevinnej hračky spravia atrakciu pre turistov a ešte na tom možno aj zarobia. Zrodil sa preto nápad, ktorý bolo nutné zrealizovať. Ak máte vhodný materiál, dizajn, miesto a skvelú propagáciu, je možné všetko. Potom už len stačí, ak sa nájde pár odvážlivcov alebo večných dobrodruhov, ktorí sa neboja skúšať či riskovať.

Táto neobyčajná hojdačka je umiestnená na vrchole hory tak, že naokolo nie je nič, čo by bránilo v geniálnom až úchvatnom výhľade, pričom vy sa môžete hojdať s pocitom, akoby ste boli v nebi. Doslova, pretože pod vami sú len oblaky a nad vami krásna obloha či slnko. Občas si treba dávať pozor, aby ste nestratili ostražitosť, nezatočila sa vám hlava a podobne. Mohli by ste sa totiž veľmi nepríjemne zraniť alebo aj horšie. Ale práve nebezpečenstvo a krása spravili z tejto hojdačky doslova atrakciu. 

Pre ešte väčší zážitok možno odporučiť naplánovanie výletu na horu tesne pred západom slnka tak, ako to urobili turisti na videu. Potom sa už len stačí unášať krásnym výhľadom. 

https://streamable.com/st1h1

Zdroj: Instagram.com/welove.adventures | Foto: Instagram.com/Pixabay.com