Fanúšikov známeho televízneho seriálu čakal poriadny šok. Obľúbený herec po dlhom čase priznal boj so zákernou chorobou, čo sprevádza jeho absolútny odchod z obrazoviek. Verí však, že z najhoršieho je už vonku.

Slovenský sitkom z autorskej dielne režiséra Andyho Krausa s názvom Kutyil s.r.o. patril medzi najväčšie televízne trháky z roku 2008. Medzi hereckým obsadením nechýbal ani nadaný Ladislav Potměšil (73), ktorý najnovšie prehovoril o vážnych zdravotných problémoch.

Potměšil to napriek večne usmiatej tvári a dobrej nálade nemal v súkromí jednoduché. V najnovšom rozhovore pre český magazín Blesk priznal, že mu pred istým časom vstúpila do života zákerná rakovina. „Na bedrovom stavci bol nádorček, metastáza, a tú dal pán profesor Štulík preč. Bol to šok, samozrejme,“ uvádza s odstupom času.

Talentovaný herec dokonca opísal aj chvíle, kedy kvôli zákernej chorobe postúpil hneď štyri náročné operácie. „Hovoril som si a dúfal, že to snáď nejako dopadne a ešte tu pobudnem,“ spomínal na podľa jeho slov najťažšie obdobie v živote. Hoci je Ladislav Potměšil už z najhoršieho vonku, priznáva i to, že zostáva v „šetrnom režime“, a tak ho na televíznych obrazovkách viac neuvidíme.

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Facebook/Kutyil s.r.o., TV JOJ