Nie každá novopečená mamička má to šťastie, že po pôrode prekvitá láskou a radosťou, ktorú rozdáva všade navôkol. Modelka Tereza Bizíková sa rozhodla ísť s kožou na trh a prehovorila o citlivej téme.

Snúbenica herca a moderátora Mareka Fašianga už pri narodeninovom videu ich dcérky Olívie spomenula, že má za sebou náročný rok. O tri týždne neskôr sa o svojich ťažkostiach rozroprávala viac.

Vyhorená, smutná, na pochybách…

Tereza si pred aj počas tehotenstva opakovala, že je pripravená na všetko. Dokonca i po pôrode, ktorý prebehol 2. decembra 2021. Krátko nato sa však všetko zmenilo a čerstvej mamičke sa zrazu naštrbilo psychické zdravie. ,,Bolo to obdobie, kedy som nechcela s nikým nič šérovať, zdieľať a dávať von. Tu na Instagrame vidíme samé pekné nastajlované fotečky, ale verte mi, asi nie všetci vám ukážu a zazdieľajú to, čo skutočne prežívajú,“ zdôverila sa influencerka, ktorá sa na istý čas zo sociálnych sietí stiahla.

,,Bola som psychicky vyhoretá, smutná, nebavilo ma stretávať sa s nikým a už vôbec nie počúvať reči o materstve, rodičovste, o tom, čo by som mala robiť, nemala robiť, kde som urobila chybu, že moje deti vtedy a vtedy robili toto a jedli hentamto a podobne… Pre mňa ako mladú neskúsenú maminu to bolo doooosť stresujúce. Začala som o sebe pochybovať, ako o matke, o Olivke a o tom, či som urobila správne, že prišla mne na svet…,“ šokovala ďalej známa kráska.

Vyhľadala pomoc odborníkov

Terezka tiež prezradila, že počas niekoľkých mesiacov jej nechutilo jesť, piť, chradla a ani nespávala. Okrem nej však nespávala a nejedla ani Olivka. ,,Možno si neviete predstaviť, ako som sa cítila, možno si poviete, aká som trafená, že čo som to za matku, ako som vôbec mohla atď atď… Ale mňa to veľmi veľa naučilo. Takže som rada ja za takéto obdobie, ktoré mi do života prišlo. A nebála som sa vyhľadať aj odbornú pomoc psychologičky a rovno aj spánkovej poradkyne pre Olivku (áno funguje to!),“ napísala 24-ročná modelka, ktorá si s odstupom času uvedomuje, že jej dcérka je to najlepšie, čo sa jej v živote mohlo stať.

Terka všetko zvládla vďaka podpore najbližších, ktorí ju podržali a podali pomocnú ruku, keď bolo najhoršie. ,,Chcem aby sa o tejto téme rozprávalo viac, pretože sa s tým stretávam pomerne dosť často. Maminky, pýtajte sa a veľa sa rozprávajte o svojich pocitoch,“ uviedla inšpiratívna Slovenka. Ženám s podobnými problémami zároveň odkázala, aby sa jej pokojne ozvali, pokiaľ si nevedia dať rady a potrebujú povzbudenie.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Instagram/bizikova_teraza