Nejedno dievčatko sníva o tom, že sa z neho raz stane baletka. Karolína sa rozhodla svoj sen premeniť na skutočnosť. To ale ešte netušila, akej krutosti sa dočká na tanečnej škole.

Karolína v 13-tich vymenila rodné Karlove Vary za Prahu, aby si na konzervatóriu začala plniť svoj baletkovský sen. Avšak už od nástupu prichádzali zo strany učiteľov nemiestne poznámky k jej váhe. Nabádali ju dokonca na zmenšenie pŕs. ,,Boli mi odporúčané diéty, pri ktorých som mala jesť iba ľadový šalát a piť čistú vodu,“ prezradila v rozhovore s českým denníkom Blesk.

Toaleťák, jablko a žuvačka

Keďže mladá študentka chcela požiadavkám pedagógov vyhovieť, zo zúfalstva jedla jedno jablko denne a sem tam si žalúdok zapchala mokrým taletným papierom.

,,Nemala som pocit hladu. Zároveň som ale nemala pocit, že by mi mokrý toaletný papier alebo ľadový šalát dodal energiu. Žuvačka mala zase okrem dojmu, že jem, taktiež výhodu, že fungovala ako preháňadlo. Takže som mala znovu lepší pocit, že nepríjmem nič, čo by mi mohlo pridať pár gramov naviac,“ šokuje dnes už 23-ročná Češka o svojej bývalej životospráve. Tá sa na jej tele odrazila presne naopak, ako chcela. Karolína nechudla a navyše sa jej začala robiť celulitída.

Pedagógovia zničili jej sny

,,Bola som porovnávaná so spolužiačkami, či som dosť pekná. Niekoľkokrát som sa ocitla pod tlakom, keď ma držali v kabinete a nemohla som odísť. Uplakaná uprostred miestnosti a okolo bolo šesť pedagógov a ani jeden sa ma nezastal,“ znejú smutné spomienky krásnej brunetky, ktorej túžba stať sa tanečnicou nedovolila opustiť školu ani napriek odpornej šikane. Kája tak svoj odbor dokončila, avšak do žiadneho konkurzu do tanečného súboru sa nezapojila. Mohli za to práve ponižujúce reči o tom, ako ju pre jej tlstú postavu nikde nevezmú.

Karolína pred profesionálnym baletom uprednostnila vysokú školu, kde študuje kriminalistiku. Tanec si nechala na voľný čas, v rámci čoho uči detičky. ,,Ale bez zbytočného ponižovania. Chcela by som, aby každý vedel, že tanec je pre každého. A dúfam, že sa prístup tanečných konzervatórií zmení a pedagógovia sa budú ku študentom a ich psychike chovať s rešpektom,“ na záver sa vyjadrila slečna, ktorá má, bohužiaľ, ešte aj v súčasnosti negatívny vzťah k jedlu i k pohľadu do zrkadla. No snaží sa na tom zo všetkých síl pracovať. Držíme palce!

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Instagram/karolina.kousalova