V utorok večer 20. decembra zasiahla Slovensko veľmi smutná správa. Vo veku 62 rokov zomrel uznávaný slovenský lekár profesor Vladimír Krčméry. Známy epidemiológ a infektológ si len deň predtým vymieňal správy s moderátorom Vilom Rozborilom.

Vladimír Krčméry, ktorý patril medzi hlavné tváre očkovacej kampane proti vírusu COVID-19, pričom ako prvý na Slovensku sa proti nevyspytateľnému ochoreniu nechal zaočkovať,  zomrel na obojstranný zápal pľúc.

Zo smutnej informácie ostal v šoku aj moderátor Vilo Rozboril, ktorý sa s odborníkom na tropickú medicínu a infektológiu priatelil. ,,Zomrel Vlado Krčméry. Zomrel mi kamarát,“ napísala na Facebook hviezda relácie V siedmom nebi, kde sa lekár ešte v nedeľu objavil.

,,Opäť pomáhal. Včera sme si ešte písali, informoval ma, že tete Ester ešte do konca roka chce poslať ďalšie peniažky. Vždy vravel – dať je viac ako dostať. Úprimne, nepoznám súčasníka takých gigantických rozmerov v oblasti pomoci druhým. Veľmi si želám, aby bolo Nebo. Kvôli Vladovi v tejto chvíli. Bol hlboko veriaci. A verím, že v to čo my “veríme”, Vlado už “vie”. Odpočívaj v pokoji, Vlado môj, vzácny rovný človek. Idem sa za Teba pomodliť. Ach Bože,“ dojíma zarmútený Rozboril. Rodine a blízkym Vladimíra Krčméryho vyjadrujeme úprimnú sústrasť.

Zdroj/Foto: Facebook/Vilo Rozboril, Ondrej Kandráč, Vysoká škola zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, n.o. (Official)