Uplynulý pondelok otriasla celým Slovenskom smrť 2,5-ročnej Sabinky, ktorú matka nechala v rozpálenom aute, zatiaľ čo odišla na vyšetrenie do nemocnice v Trstenej. Dievčatko nemalo na parkovisku v tropických horúčavách žiadnu šancu na prežitie.

Nový pracovný týždeň začal pre rodinu z Hornej Oravy viac než tragicky. Polícia Slovenskej republiky informovala verejnosť v poobedných hodinách o mimoriadne závažnom prípade úmrtia dieťaťa, ktorý je výstrahou pre všetkých rodičov!

30-ročná Jana z Rabče, ktorá je momentálne vo vysokom štádiu tehotenstva, prišla do Trstenej v skorých ranných hodinách, aby sa podrobila gynekologickej prehliadke. Zatiaľ z neznámych príčin nechala dieťa v aute, pričom neskôr tvrdila, že ho chodila v pravidelných intervaloch kontrolovať, čo majú potvrdiť alebo vyvrátiť kamerové záznamy.

Uzavretý priestor a tropické horúčavy, ktoré priestor v automobile iba navyšuje, sa však stali pre malú Sabinku osudnými a po neuveriteľných štyroch hodinách na parkovisku skonala. Matka ju okamžite po nájdení odviedla k záchranárom do nemocnice, kde jej však namerali telesnú teplotu takmer 46 stupňov Celzia.

Ako bolo zistené, matka Jana bola objednaná na vyšetrenie o 9 hodine ráno a telo dieťaťa priniesla záchranárom približne o jednej hodine. „Treba upozorniť najmä mladé mamičky, ktoré chodia na vyšetrenia do nemocnice, aby nebrali so sebou deti, pretože to vyšetrenie môže niekedy byť zdĺhavejšie, pretože sa môžu objaviť komplikácie, ktoré treba doriešiť mnohokrát aj operačným zákrokom,“ uviedol pre TV noviny riaditeľ Hornooravskej nemocnice v Trstenej Marián Tholt.

Zdroj: Polícia SR, Markiza