Slnečné lúče začínajú hriať každým dňom viac a vy máte zrazu chuť na niečo jednoduché a ľahké? Začnite deň zdravými raňajkami, prípadne si ho osviežte chutným olovrantom v podobe smoothie. Neviete ako naň? Tu je jednoduchý postup! [sociallocker]

 

Tekutina

Aká tekutina je na prípravu smoothie tá správna? Medzi základné patrí voda a mlieko, siahnuť však môžete aj po iných alternatívach, ako kokosové, mandľové alebo sójové mlieko, kokosová voda alebo aj čerstvé ovocné šťavy.

Ovocie

Dôležitým prvkom je výber správneho ovocia. Najčastejšie sa preferuje bobuľové alebo väčšie, napríklad banány, jablká, čučoriedky, maliny, jahody, mango, ananás či ríbezle.

smoothie

Zelenina

Fantázií sa medze nekladú a k ovociu môžete pridať aj zeleninu. Aká je najvhodnejšia? Výber je skutočne obšírny, no vyhľadávané sú najmä mrkva, uhorka, melón, špenát alebo zeler.

Ostatné

Na obohatenie o zdravé tuky je vhodné pridať orechy, kokosový olej, semiačka (slnečnicové, tekvicové..), avokádo, arašidové alebo iné orechové maslo. Chcete priviesť svoje smoothie do dokonalosti? Nebojte sa ani korenia! Vyskúšať môžete škoricu, chilli, vanilku alebo zázvorový prášok/ klasický zázvor. V prípade, že chcete smoothie obohatiť o bielkoviny, vhodný je aj proteinový prášok.

Krémovú alebo až zmrzlinovú konzistenciu dosiahnete pridaním mrazeného ovocia.

Recepty na smoothie nájdete tu:

Dokonalé smoothie, ktoré vám zmení hmotnosť aj deň

Ako si namixovať perfektné smoothie

Strava, ktorá vás zbaví zbytočných kíl aj zdravotných problémov

Foto: wallpaperscraft [/sociallocker]