Nevera. V tomto prípade nejde o obľúbené či pekné slovo a už vôbec nie o príjemný zážitok. Nikto z nás nechce byť podvedený a úprimne, nikto z nás nepočíta ani s tým, že bude niekedy podvádzať. Lenže plány sú jedna vec, realita druhá…

Možno by ste sa čudovali, ale pokiaľ by sme vyhlásili súťaž o to či je v nevere šikovnejší muž alebo ženy, nežnejšie pohlavie by bolo prekvapivo vo vedení. Pýtate sa prečo?

1. Videli sme mnoho seriálov, romantických filmov a telenoviel, takže teóriu máme „napozeranú“. A kto je pripravený, nie je prekvapený.

2. Sme perfektné herečky (bohužiaľ či vďaka bohu?). Nemá cenu si nič nahovárať, keď chceme, v klamaní a predstieraní na nás nikto nemá. Ani zástupcovia „silnejšieho pohlavia“.

3. Pokiaľ prídeme domov a voniame cudzou vôňou, stále môžeme povedať, že sme sa cestou zastavili v parfumérií. A nikto nás nebude podozrievať.

4. Máme vyššiu sociálnu inteligenciu a sme empatickejšie ako muži. Z toho vyplýva, že rýchlo dokážeme vycítiť, pokiaľ nás partner z niečoho upodozrieva. Vždy sa podľa toho vieme zariadiť.

5. Máme zmysel pre detaily, takže by sa nám ani náhodou nestalo, že zaplatíme za hotel kartou, ak k nej má prístup aj náš partner. Rovnako si nenecháme v mobile smsky a vonkoncom si neukladáme oficiálne mená.

Čo z toho vyplýva? Podvádzame a sme podvedené. Bohužiaľ.