Slovenskom momentálne otriasa odporný škandál, za ktorým stojí Martin Nguyen, Vietnamec žijúci v Bratislave. Muž zasadil ranu pod pás všetkým psíčkarom a milovníkom zvierat, nakoľko na svojom súkromnom profile bez okolkov vyzýva všetkých záujemcov, aby sa zúčastnili jeho zvráteného semináru. Pýtate sa akého? Ak patríte k slabším povahám, článok ani nečítajte ďalej.

Dokážete si predstaviť, že pri premýšľaní, čo opäť uvariť na nedeľný obed či ugrilovať počas letnej párty s rodinou alebo priateľmi by ste siahli na svojho štvornohého priateľa, ktorý nevinne leží vo svojom peliešku? Pre niekoho nepredstaviteľné, pre iných klasická súčasť života. Musíme sa priznať, v redakcii SlovakWoman patríme k zarytým psíčkarom, a preto nás doslova pobúrila status Martina Nguyena, ktorý na svojom verejnom profile vyzýva všetkých priateľov, aby sa zúčastnili jeho zvráteného semináru ,,Ako uvariť psa“! ,,Slovensko je pekná krajina, ale pes je tu stále braný ako kamarát, nie pokrm. Tento seminár vám dá užitočný rady, ako si vybrať psa, ako ho omámiť, za*iť humánne a ako pripraviť či už na grile, v peci, na panvici, rôznymi spôsobmi, nech aj na Slovensku je pes jedlo, nie kamarát,“ píše Vietnamec bez okolkov.

Jeho slová, ktoré sa slovenským internetom začal šíriť doslova ako vírus, znechutili mnohých ochrancov zvierat, ľudí, ktorí sa neustále snažia pomáhať opusteným psom či psíčkarov, ktorí si bez svojho chlpatého priateľa nedokážu predstaviť život. Nguyen, ktorý sa na svojom profile ľútostivo vyjadruje aj k skutočnosti, že tento rok nestíha prísť do Číny na festival psieho mäsa, vo svojom statuse dodáva: ,,Plus bonus: Ako ho bezbolestne za*iť rýchlym rezom do miechy, keď máte jeho dôveru a verí vám. Aby som sa vyhol väzeniu, nebudem za*íjať ja, ale kamarát v Číne a odtiaľ bude prebiehať live stream cez môj profil s rýchlym za*itím. Ja ukážem, ako ho vykostiť, okoreniť, upiecť, konzumovať a s čím. Psíčkarov sklamem, radil som sa s právnikom a všetko je legálne. Teším sa na veľkú účasť. Mier. Účasť iba 18+.“

Sme ako Slováci ešte skutočne tak pozadu, že robíme rozdiely medzi ,,mäsom“ z hospodárskych a domácich zvierat, alebo nás jednoducho brzdia morálne pricípy? Mrzí nás, že v tomto prípade nedokážeme byť objektívne, avšak seminár, ktorý sa má konať už 23. júla, považujeme za nehumánny a na hranici všetkých spoločenských mravov 21. storočia.

 

Ngyen neváhal a psov si pýtal aj priamo z útulku, na čo upozornil jeden z diskutujúcich!

Zdroj: Facebook