Všetci Slováci a Slovenky by mali zbystriť pozornosť. Už dnes môžeme byť svedkami jedinečného a fascinujúceho prírodného úkazu, ktorý by sme mali spozorovať vo večerných hodinách. Pokiaľ vám to okolnosti dovolia, toto nebeské divadlo by ste si určite nemali nechať ujsť!

V pondelok 7.augusta 2017 čaká Slovensko ojedinelý prírodný úkaz. Budeme môcť sledovať čiastočné zatmenie Mesiaca. Toto jedinečné prírodné divadlo by sa malo začať v čase 19:23. Ľudským okom však vtedy ešte nebude zatmenie viditeľné. To budú môcť spozorovať Slováci „až“ v čase 20:01 (tento čas platí pre stredné Slovensko). Vtedy sa Mesiac jednou svojou štvrtinou ponorí do tieňa našej planéty, čo by malo následne vyzerať tak, akoby spodná časť Mesiaca chýbala. V čase 20:20 dosiahne zatmenie svoju najväčšiu frekvenciu.

Postupne bude intenzita tohto prírodného úkazu upadať, ľudia ho budú môcť vidieť zhruba do času 21:18. Následne už zatmenie opäť nebude viditeľné voľným okom, pričom jeho absolútny koniec by mal prísť v čase 22:51. Určite si toto nebeské divadlo nenechajte ujsť, pretože počas roka 2017 sa už nič podobné opakovať nebude. Najbližšie zatmenie mesiaca by totiž malo nastať až nasledujúci rok a to konkrétne 27. júla. To bude taktiež veľkokepé, pretože v júli 2018 sa bude jednať o úplne zatmenie. Dokonca by malo ísť o najdlhšie úplné zatmenie Mesiaca v 21. storočí!

Zdroj: Szaa.org | Foto: Pixabay.com, Depositphotos.com