Slnečná sobota, preplnené podniky s hokejovými fanúšikmi a silné emócie. Práve dnes sa pre Slovensko začali MS 2016 v hokeji! V Rusku nastúpili slovenskí chlapci (tí v bielych dresoch) proti Maďarom (červené dresy) a rozmetali ich na franforce!  

Dámy, rozumieme, že evidentne nerozumiete hokeju rovnako ako my, takže z dnešného zápasu, ktorý určite sledovali aj vaše polovičky, vám ozrejmíme iba tie najzákladnejšie momenty. Každého chlapa predsa ohúri, ak sa jeho žena aspoň okrajovo predvedie ako športový fanúšik. 🙂

Zápas, ktorý sa hneď od úvodu niesol v znamení prevahy Slovákov, vyústil v siedmej minúte do prvého gólu. Maďari využili situáciu, kedy sa v 12. minúte dostali do presilovky a strelili do slovenskej bránky svoj jediný gól. Našich chlapcov zdanlivá remíza trochu škrela a o päť minút neskôr strelili svoj druhý gól, čím sa opäť dostali do prevahy. Prvá tretina (trvá 20 minút) sa tak skončila 2:1 pre Slovensko! Aj keď to už vyzeralo, že druhé ,,dejstvo“ ostane stav nezmenený, všetko zmenila takmer pred koncom asistencia Andreja Sekeru s Tomášom Jurčom. Druhá tretina sa skončila 3:1 pre Slovensko! V poslednej tretine sa toho pre zverencov Zdena Cígera udialo až až, no pre ženské publikum stačí vedieť, že tesne pred záverom opustil maďarský brankár svoje pole pôsobenia a súper tak začal hrať proti našim reprezentantom v šestici. Slováci však využili prázdnu bránku a Patrik Lušňák stretlil za asistencie Tomáša Hrnka náš štvrtý gól. Prvý zápas na MS 2016 sa tak skončil 4:1 pre Slovensko. Celkom pekný začiatok, no nie? 🙂

Najlepší hráči zápasu:

Slovensko: Andrej Sekera

Maďarsko: Vilmos Galló

Góly zápasu

  • 7. minúta- Marcinko (asistencia Dravecký/ Graňák) skóre 1:0
  • 13. minúta- Banham (asistencia Galló / Bartalis) skóre 1:1
  • 17. minúta- Jurčo (asistencia Sekera/ Marinčin) skóre 2:1
  • 35. minúta- Sekera (asistencia Jurčo) skóre 3:1
  • 57. minúta- Lušňák (asistencia Hrnka) skóre 4:1

Za Slovensko sa dnes postavili: Konrád (J. Hudáček) – Meszároš, Sersen (A), Sekera (C), Marinčin, Mikuš, Graňák, Jaroš, Švarný – Bakoš, Réway (A), Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, Marcinko, Bartánus – Hrnka, Lušňák, Šťastný.

Maďarský team zastupovali hráči Rajna (Hetényi) – Wehrs, Dudas, Szirányi, Sagert, Stipsicz, M. Vas (C), Garét – G. Nagy, Sofron, Bartalis – Kóger, Galló, Sarauer – Kovács (A), J. Vas (A), Sebök – K. Nagy, Magosi a Banham.

Ďalší hokejový zápas sa bude konať 8.5.2016 o 19:15, kedy nastúpime proti Francúzom.

Foto: s2.na-pc.cz