Herečka Kristína Tormová sa pred časom zapojila do projektu snažiacom sa poukázať na manipulovanie s informáciami a konšpiráciami v online priestore. Trojnásobná mamička sa na videu ukázala ako redaktorka Zlatica Puškárová, ktorej tvár bola zhotovená umelou inteligenciou. Táto snímka sa stretla u skupiny ľudí s neprimeranou reakciou.

Kristína prezradila, že video kampane proti šíreniu hoaxom videlo len na jej sociálnych sieťach 250 tisíc ľudí. Kým množstvo osôb posolstvo pochopilo, milovníci konšpirácií sa do nej pustili naozaj nechutným spôsobom.

,,Prosím pekne, ja sa dlhodobo rada rypkám verejne v týchto témach, takže nie som žiaden nováčik. Ak by som bola, asi by som to neustála a navždy ušla zo sociálnych sietí (to by sa vám uľavilo, čo? Buhaha!). Každý jeden konšpi komentár dokázal, ako veľmi bola táto kampaň dôležitá. Že o “praude” treba veľa hovoriť,“ vysvetľuje svoje pohnútky známa influencerka, ktorá prezradila, čo všetko sa jej dostalo do správ.

,,Konšpirátori sú hovadsky odolní a evidentne majú veľa voľného času. To, že mi niekto praje smrť, bolo aj pre mňa nové. Písali, že som sa nechala kúpiť, zneužiť a že aspoň bude o jednu trápnu chuderu z telky, ktorá snáď skape, na svete menej,“ uvádza na Instagrame spisovateľka a komička. Tá celkom nerozumie, prečo si svoje zdroje niektorí ľudia neoverujú.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

,,Virtuálnych konšpirátorov blokujem. To, čo píšu, nie je „iný názor“. Je to neporozumenie slovného spojenia „sloboda prejavu“. Nepochopenie toho, aký je rozdiel medzi konšpiráciou a informovaným názorom,“ napísala v príspevku talentovaná herečka. Spomínané video a celé Kristínino vyjadrenie nájdete nižšie.

Foto/Zdroj: Instagram/kristina.tormova, streamable.com