Slovenské zdravotníctvo zažíva nápor, aký si dlhodobo nepamätá. Situácia v nemocniciach je o to vážnejšia, že sa novým koronavírusom infikujú nielen pacienti, ale taktiež personál, v dôsledku čoho je čoraz náročnejšie chorých ľudí dôkladne ošetrovať. V Trenčianskom kraji preto vzniklo prvé zariadenie určené výlučne pre osoby nakazené ochorením covid-19.

Aktuálne štatistiky uverejňované ministerstvom zdravotníctva vyrážajú dych. Na lôžkach je momentálne hospitalizovaných až 2319 občanov s koronavírusom alebo s podozrením naň, potvrdené ochorenie má zatiaľ celkom 2105 pacientov.

Podporu umelej pľúcnej ventilácie si vyžaduje až 150 nakazených, najhoršie ale je, že denný prírastok ľudí s pozitívnym testom stále rastie. Za jediný deň sme prekonali nelichotivú 3-tisícovú hranicu. Pribúda, žiaľ, aj úmrtí, ktorých sa počíta už na desiatky denne.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí potvrdil, že nemocnica v Novom meste nad Váhom sa zmenila na centrum pre liečbu koronavírusu s kapacitou 60 miest. Takýmto spôsobom sa kompetentní rozhodli riešiť zhoršujúci sa epidemiologický vývoj v Trenčianskom kraji, ktorý je hospitalizáciou chorých postihnutý najviac. K pacientom so závažnou respiračnou diagnózou sa má pristupovať nanajvýš opatrne a citlivo, preto sa budú podľa možnosti presúvať do uvedeného zdravotníckeho strediska.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Health.gov.sk | Foto: Pexels.com