Umelci, moderátori, herci, hviezdy svetového formátu sa rozhodli poriadne zatočiť s fast fashion alebo tzv. „rýchlou módou“. Ide o spôsob výroby oblečenia, ktorý sa v prvom rade zameriava na kvantitu, nie na kvalitu. Ľudí lákajú najmä nízke ceny tovaru, avšak príroda a životné prostredie jej produkciou výrazne trpia. Naše, ale aj zahraničné osobnosti si dali za cieľ vzdelávať verejnosť a nenakupovať zbytočné hromady odevov, ktoré nakoniec po pár praniach i tak skončia v koši.

Adela Vinczeová

Najslávnejšia slovenská moderátorka sa k bojkotu proti rýchlej móde dostala už veľmi dávno. Nielenže sa snaží zbytočne nenakupovať, ale aj zbytočne neprodukovať odpad. Udržateľnosť je pre ňu na prvom mieste, veď ako sama hovorí, keď človek nakupuje priveľa oblečenia, má potom plné skrine a v konečnom dôsledku nevie, čo s toľkými vecami. Svoje zanietenie zdieľa spoločne s manželom Viktorom.

Timothée Chalamet

Americko-francúzsky herec je napriek svojmu pomerne nízkemu veku uvedomelý a bojuje za zachovateľnosť. Hviezda filmu Duna je známa tým, že outfity na červenom koberci má dokonale premyslené, pričom originálny štýl si osvojil i v civilnom živote. Móda mu už dávno nie je cudzia a aj preto podporuje protipól rýchlej módy – pomalú módu.

Angelina Jolie

Jedna z najkrajších herečiek svojej generácie a dlhoročná vyslankyňa UNICEF, v ktorej pôsobí viac ako 20 rokov, je známa nielen vďaka filmovým rolám. Herečka sa zaujíma o životné prostredie a dopad rýchlej módy naň. Preto učí aj svojich šesť detí, že oblečenie sa dá recyklovať a využívať viackrát, čo pre mnohé hollywoodske ratolesti nie je samozrejmosťou. Jej deti si neraz z maminho šatníka vypožičajú oblečenie, ktoré odprezentujú na červenom koberci.

Michal Sabo

Sympatický moderátor povýšil boj proti rýchlej móde na novú úroveň. Na protest proti nadmernému plytvaniu vody pri farbení tričiek začal nosiť len tie biele. Ako sám uviedol v rozhovore z Lacom Šubrtom na Pohode, pochádza z generácie, ktorá veľmi rada nakupovala a fast fashion si maximálne užíval. Vytriezvenie u neho prišlo na návšteve Kambodže, kde si všimol, že miestny recyklujú staré vrecia na cement, ktoré premieňajú na nákupné tašky.

Zdroj: vogue.com/ dobrenoviny.sk | Zdroj Foto: Instagram.com/mxsabo, angelinajolie, trochu_inak_s_adelou, tchalamet