Pred pár hodinami sa na facebookovej stránke s názvom „Nekŕmte nás odpadom“ objavil dych vyrážajúci status zronenej ženy, ktorá na pôrod vytúženého synčeka do konca života nezabudne. Mnohí ľudia jej slová nedokážu ani pochopiť, nakoľko neznáma zo západného Slovenska prišla zrejme pochybením lekárov o najcennejší poklad.

Podľa vyjadrenia nešťastnej Slovenky bol jej pôrod viac než diskutabilný. Napriek tomu, že rodička aj dieťa boli po celý čas monitorované a všetko vraj prebiehalo úplne v poriadku, dieťatko sa napokon narodilo bez známok života.

nemocnica

Rodička sa o smutný príbeh podelila so širokou verejnosťou – z jej slov doslova mrazí. ,,Ten najkrajší pocit na svete stať sa matkou a ten najhorší, keď vám to niekto zoberie. Celé tehotenstvo bez problémov – malinký zdravý, pohyby, všetko krásne. Už čakáte na ten deň D (u mňa to malo byť 30. 4. 2019). Samozrejme, malinký sa vypýtal skôr, ako som čakala, lebo tie kopance boli veľké a silné – 17. 4. 2019 mi odtiekla plodová voda,“ píše zronená pacientka v úvode otvorenej spovede.

Žena ďalej prezradila, že po príjme do nemocnice v nočných hodinách vyzeralo byť všetko v najlepšom poriadku. Dieťatku pekne bilo srdiečko, no stále ešte nechcelo vyjsť von, a tak lekári pristúpili na aplikáciu takzvanej „vyvolávačky“.

tehotna

,,Malinký na monitore mal srdiečko v poriadku, ale kontrakcie nikde. Asi o dvanástej na obed mi dali tabletku na kontrakcie a zvýšili dávku. Potom to už silnelo, ale stále nič, plodová voda neodtekala. Potom okolo jednej to už plodová voda nebola, skôr niečo ružové a potom krv. Samozrejme, som im to aj povedala pri sledovaní malého, kontrakcie už silné, neznesiteľné, no malému srdiečko stále bilo. Plakala som od bolesti, po 14-tej hodine som si vypýtala cisársky rez,“ uvádza rodička, ktorej ale lekári nevyhoveli s odôvodnením, že niekoľkohodinové kontrakcie sú úplne bežná vec a treba len vydržať.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Krátko nato si po návšteve toalety žena všimla, že z nej vyteká zvláštna zeleno-hnedá tekutina. Po tejto informácii sa mali lekári konečne okolo 16-tej hodiny odhodlať na cisársky rez, no údajne už v tej chvíli bolo na riešenie akútnej situácie neskoro.

,,Malinký sa zadusil. Je to neskutočná bolesť. Potom pán primár, vraj „doktor“ pri vysvetlení, čo sa vlastne stalo, povedal len „To sa stáva“. Ale ako sa toto môže stať zdravunkému bábätku? Ako?! Nechať trpieť matku tak dlho aj s malinkým a nakoniec len povedať „To sa stáva“? Neprajem nikomu ten pocit, nechať si drobčeka priniesť bez života a nezaplačká, ani nič. Odpočívaj v nebíčku, pusinka moja,“ ukončila silne emotívnu výpoveď.

facebook

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom | Foto: Depositphotos.com, Pixabay.com